Dorota Zuber wernisaż / MALARSTWO 2022

2 grudnia, 18:00

Zapraszamy serdecznie na wernisaż prac malarki Doroty Zuber. Na każdego z gości czeka lampka wina, wstęp na wydarzenie jest wolny.
Wystawa: MALARSTWO 2022
Na wystawie zaprezentowane zostaną wybiórcze prace malarskie powstałe na przestrzeni bieżącego roku. Będzie to swoisty przegląd pracy artystycznej obejmujący kolejne miesiące i pory roku. Forma podsumowania inspiracji, które pojawiały się z biegiem czasu oraz nastrojów artystki.
DOROTA ZUBER (ur.1979)
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplom z Malarstwa zrealizowała w pracowni profesora Aleksandra Dymitrowicza oraz Multimediów pod kierunkiem profesora Wojciecha Pukocza. Warsztat malarski doskonaliła również w pracowni profesor Anny Marii Kramm. Członkini artystycznej formacji Grupa Ukryta, z którą uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: „Kontrasty” Browar Mieszczański, Wrocław, „Teraz MY 17” Galeria 33, Ostrów Wielkopolski. Jeszcze przed obroną dyplomu magisterskiego w marcu 2019 roku wzięła udział w konkursie malarskim „Postawy 6″organizowanym przez wrocławską Akademię, do którego uczestnicy zostają nominowani przez profesorów i są zarazem reprezentantami pracowni, ich programu i założeń jako jedni z najbardziej obiecujących postaw artystycznych. W swoich obrazach posługuje się abstrakcją geometryczną jako środkiem wyrazu. Jej obrazy to synteza osobistych obserwacji zarówno otaczających przestrzeni, jak i zachodzących w nich zdarzeń. To przedstawianie emocji, skojarzenia oraz obszary związanych z nimi wyobrażeń. To mowa koloru ujętego w konkretnie uporządkowane kompozycje. Stosowanie form geometrycznych pozawala jej wkraczać na płaszczyznę metafory niezbędnej do przedstawienia tego, co trudno sprecyzować. Powstałe w ten sposób prace pozostawiają szerokie pole do interpretacji, zachowując jednocześnie ściśle określone rytmy.

Wstęp wolny

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot