111 wersja 1.0
Tekst: Tomasz Man
Dramaturgia i reżyseria: Adam Nalepa
Obsada: Magdalena Boć, Aleksandra Derda, Anna Kociarz, Magdalena Smuk
Produkcja: Fundacja Teatru BOTO
Czas trwania: ok. 60 min
Premiera: 13 grudnia 2015 r. Teatr na Plaży (w ramach projektu Teatr na Nowe Czasy)
Standardowa rodzina, ojciec, matka, dwójka dzieci, średnia krajowa, średnie wykształcenie, bez szału. I bez patologii. A jednak w tej typowej rodzinie dochodzi do strasznej tragedii. Co się wydarzyło? A przede wszystkim dlaczego?

Dramat Tomasza Mana „111” to geneza agresji, której zalążkiem i katalizatorem nie jest brak miłości, lecz brak dialogu. Wszyscy chcą dla siebie jak najlepiej, wszyscy są przekonani o własnych racjach, wszyscy są bez winy. Lecz nikt nie potrafi zauważyć ani zaakceptować potrzeb drugiego. Bo nikt nie nauczył nikogo empatii. W krótkich, bezpośrednich i beznamiętnych wypowiedziach członkowie rodziny – protagoniści sztuki – relacjonują historię ich katastrofy. Historię pełną niedomówień, skrywanych emocji i rosnącej rozpaczy i wściekłości, które w końcu znajdą swój upust w amoku…

Wyprodukowano w ramach projektu Teatr na Nowe Czasy, realizowanego ze środków Gminy Miasta Sopotu i współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Porażająca jest zwyczajność tej biografii, w której każdy mógłby odnaleźć własne życie
Gazeta Wyborcza