Sopot Non-Fiction po prostu odzwierciedla realia i nasze potrzeby. Nasza rezydencja jest światełkiem, które za chwilę zabłyśnie w teatrze. Ten festiwal zawsze był zwiastunem jutra.

Tematy aż krzyczą, by je opowiedzieć, czyli jubileuszowy Sopot Non Fiction

czytaj więcej

Sopocianka Sylwia Góra zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu La Sun Film Fest, który odbywał się w Los Angeles. Film z udziałem aktorki i prezeski Teatru BOTO został również nagrodzony na festiwalu w Cannes.

Sopocianka najlepszą aktorką na festiwalu w Los Angeles

czytaj więcej

Przez ponad dekadę Teatr BOTO dostarczał widzom wrażeń ze świata teatru i muzyki. Na kulturalnej mapie Trójmiasta zaznaczył swoją obecność wyraźnie, raz za razem zaskarbiając sympatię publiczności. W związku ze swoim jubileuszem Fundacja Teatru BOTO przygotowała cykl wydarzeń pod nazwą BOTO Fest ’11. Jest on artystycznym podsumowaniem 11-lecia twórczej działalności.

Teatr BOTO w Sopocie świętuje 11. urodziny!

czytaj więcej

Jednym z pierwszych festiwali teatralnych w Polsce po odmrożeniu tej sfery kultury będzie Sopot Non-Fiction. Adam Nalepa, jeden z jego kuratorów, opowiada, jakie wyzwania stwarza organizacja tego typu imprezy w warunkach pandemii.

Rozpoczyna się festiwal teatralny Sopot Non-Fiction

czytaj więcej

To cud, że udało się w tym trudnym, nie tylko dla kultury, roku zorganizować ten festiwal. To była niełatwa decyzja

Jesteśmy zmęczeni formułą online. Teatr potrzebuje dialogu z widzem, nie z kamerą

czytaj więcej

chcielibyśmy znowu być artystami! Tworzyć. Dla widza. O krok od niego. Prawdziwy krok, nie wirtualny.

Życie codzienne w czasie zarazy: Fundacja Teatru BOTO

czytaj więcej

Teraz musimy zacząć żyć. Moje zmartwienie to jak uratować przed konsekwencjami pandemii sopocki Teatr BOTO.

Artyści w czasie zarazy. Sylwia Góra - Weber: Nie gram. Siedzę w domu. Sprzątam. Myślę, jak uratować teatr

czytaj więcej

Niepostrzeżenie Sylwia Góra-Weber wchodzi, wślizguje się w postać Walerki, starzeje na scenie. Zmienia na naszych oczach. Zauroczeni zapominamy, że aktorka to jeszcze młoda, zaledwie 40 -letnia kobieta i daleko jej do 80-letniej babci.

Jak Walerka powoli rozpada się w sobie

czytaj więcej

Warto ten spektakl zobaczyć ze względu nie tylko na  wstrząsający i przejmujący temat, zawarty rewelacyjnie w strukturze samego języka, ale i na  odwagę i siłę aktorskiego wyrazu Sylwi Góry-Weber.

W procesie (nie)pamięci

czytaj więcej

Nominacje w kategorii Wydarzenie Roku – najbardziej spektakularne wydarzenie kulturalne Pomorza 2016 r., które stało się znakiem rozpoznawczym naszego regionu.

Pomorskie Sztormy 2016: wybierz najlepszą inwestycję, wydarzenie, sportowca i „EUROinspirację”

czytaj więcej

Tam też przeniosło się życie wędrującego dotąd po mieście Festiwalu Sopot Non-Fiction. Dynamika wydarzeń, które odbywają się w Boto, i rozmach, z jakim działa ten malutki przecież teatr, budzą duże uznanie. Warto tam zaglądać.

Co się działo w 2016 roku? Podsumowanie teatralne

czytaj więcej

Małgorzata Brajner, Piotr Jankowski i Marcin Nenko zainspirowani książką Raymonda Queneau podjęli pracę nad adaptacją jego dzieła na scenę teatralną. Efekty ich pracy możemy oglądać od 9 grudnia, w sopockiej siedzibie Teatru Boto.

Sopot. "Ćwiczenia stylistyczne" w Teatrze Boto

czytaj więcej

TANGO 3001 jest kontynuacją projektu „Tango Nuevo” (2011 r.) przybliżającego życie i twórczość Astora Piazzolli, który zrewolucjonizował tango argentyńskie.

Pierwsza premiera w nowo otwartej siedzibie Teatru BOTO

czytaj więcej

Po premierze „Bez tytułu” Ingmara Villqista na scenie Teatru BOTO. Spektakl w reżyserii Adama Nalepy to wiara w wyobraźnię widza.

„Bez tytułu” Ingmara Villqista w sopockim Teatrze BOTO, czyli słowa i między słowami

czytaj więcej

„Bez tytułu” Ingmara Villqista to druga produkcja zrealizowana w otwartej pół roku temu w Sopocie, siedzibie Fundacji Teatru BOTO. Reżyseria – Adam Nalepa.

Premiera sztuki Ingmara Villqista „Bez tytułu” w teatrze BOTO w Sopocie

czytaj więcej

Zmysłowe, namiętne, pełne emocji kompozycje Astora Piazzolli doczekały się już dziesiątek interpretacji. Po raz drugi zmierzyły się z nimi artystki „Tanga 3001” – pierwszej teatralnej premiery Teatru Boto w Sopocie.

Tango Astora Piazzolli na trzy głosy - o "Tangu 3001" Teatru Boto

czytaj więcej

Kontynuacja projektu „Tango Nuevo” z 2011, „TANGO 3001”, to opowieść o poszukiwaniu siebie, o dojrzałości i zmarnowanych szansach.

"Tango 3001": taneczne wzruszenia

czytaj więcej

Wiosną Teatr Boto, po latach tułaczki, wreszcie wszedł w posiadanie własnej siedziby. W sobotę zobaczyliśmy tu pierwsze premierowe przedstawienie – „Tango 3001”, kameralny spektakl poetycki, taneczno-wokalny.

Tęsknoty te same

czytaj więcej

Inauguracja nowego teatru na mapie Trójmiasta – Teatru Boto, odbyła się na raty. 19 marca zainaugurowano część barową, nazwaną przez artystów baroteką, zaś 29 marca otwarto również część teatralno-koncertową zlokalizowaną na piętrze budynku.

Sopot. Teatr Boto oficjalnie otwarty

czytaj więcej

Fundacja Teatru BOTO, która od kilku lat organizowała wydarzenia kulturalne w Sopocie, od minionego wtorku ma stałą siedzibę .

Teatr BOTO. Enklawa dla artystów w samym sercu Sopotu

czytaj więcej

Ponad stuletni, piętrowy budynek w centrum Sopotu jest siedzibą Fundacji Teatru BOTO. W sobotę otwarto część „Profanum”, czyli barotekę z małą przestrzenią wystawienniczą. 29 marca zaplanowano otwarcie „Sacrum” – kameralnej sali teatralno-koncertowej.

"Gdyby Niemen żył, to już tutaj by był". Teatr BOTO otwiera swoją siedzibę

czytaj więcej

Minęło 5 lat od początku działalności Fundacji Teatru Boto, która wyprodukowała dotąd około 10 przedstawień trójmiejskich artystów i zaprzyjaźnionych z nimi twórców z całej Polski oraz organizuje ceniony w kraju Festiwal Sopot Non-Fiction.

Teatr Boto otwiera swoją siedzibę

czytaj więcej

Po pięciu latach działalności Fundacja Teatru BOTO doczekała się swojej siedziby a na sobotniej mini-inauguracji zobaczymy fotograficzny zapis wspomnień z wydarzeń i koncertów.

Teatr BOTO na fotografii

czytaj więcej

Pierwsze spektakle pojawią się w repertuarze teatru w kwietniu. Po 5 latach działalności, Fundacja Teatru BOTO doczeka się otwarcia teatru i baroteki BOTO w Sopocie.

Teatr i baroteka w Sopocie. BOTO doczekało się nowej siedziby. Otwarcie w sobotę!

czytaj więcej

Już niedługo otwarty zostanie nowy teatr, połączony z działalnością gastronomiczną.

Teatr Boto ma swoją siedzibę. Nowy teatr w Sopocie

czytaj więcej

10 grudnia o godz. 19 w Państwowej Galerii Sztuki (Plac Zdrojowy 2) odbędzie się oficjalna inauguracja działalności Fundacji Teatru BOTO. Na początek odbędzie się czytanie dramatu Torstena Buchsteinera „Nord-Ost”.

Sopot. Artyści powołali Fundację Teatru BOTO

czytaj więcej

Sopot staje się teatralnym zagłębiem. Ma już Scenę Kameralną teatru Wybrzeże przy Boh. Monte Cassino, jest znakomity Teatr przy Stole w Dworku Sierakowskich – istniejący od 10 lat.

Sopot: Powstała Fundacja Teatru BOTO

czytaj więcej