Jednym z pierwszych festiwali teatralnych w Polsce po odmrożeniu tej sfery kultury będzie Sopot Non-Fiction. Adam Nalepa, jeden z jego kuratorów, opowiada, jakie wyzwania stwarza organizacja tego typu imprezy w warunkach pandemii.

Rozpoczyna się festiwal teatralny Sopot Non-Fiction

czytaj więcej

To cud, że udało się w tym trudnym, nie tylko dla kultury, roku zorganizować ten festiwal. To była niełatwa decyzja

Jesteśmy zmęczeni formułą online. Teatr potrzebuje dialogu z widzem, nie z kamerą

czytaj więcej

chcielibyśmy znowu być artystami! Tworzyć. Dla widza. O krok od niego. Prawdziwy krok, nie wirtualny.

Życie codzienne w czasie zarazy: Fundacja Teatru BOTO

czytaj więcej

Teraz musimy zacząć żyć. Moje zmartwienie to jak uratować przed konsekwencjami pandemii sopocki Teatr BOTO.

Artyści w czasie zarazy. Sylwia Góra - Weber: Nie gram. Siedzę w domu. Sprzątam. Myślę, jak uratować teatr

czytaj więcej

Niepostrzeżenie Sylwia Góra-Weber wchodzi, wślizguje się w postać Walerki, starzeje na scenie. Zmienia na naszych oczach. Zauroczeni zapominamy, że aktorka to jeszcze młoda, zaledwie 40 -letnia kobieta i daleko jej do 80-letniej babci.

Jak Walerka powoli rozpada się w sobie

czytaj więcej

Warto ten spektakl zobaczyć ze względu nie tylko na  wstrząsający i przejmujący temat, zawarty rewelacyjnie w strukturze samego języka, ale i na  odwagę i siłę aktorskiego wyrazu Sylwi Góry-Weber.

W procesie (nie)pamięci

czytaj więcej

Nominacje w kategorii Wydarzenie Roku – najbardziej spektakularne wydarzenie kulturalne Pomorza 2016 r., które stało się znakiem rozpoznawczym naszego regionu.

Pomorskie Sztormy 2016: wybierz najlepszą inwestycję, wydarzenie, sportowca i „EUROinspirację”

czytaj więcej

Tam też przeniosło się życie wędrującego dotąd po mieście Festiwalu Sopot Non-Fiction. Dynamika wydarzeń, które odbywają się w Boto, i rozmach, z jakim działa ten malutki przecież teatr, budzą duże uznanie. Warto tam zaglądać.

Co się działo w 2016 roku? Podsumowanie teatralne

czytaj więcej

Małgorzata Brajner, Piotr Jankowski i Marcin Nenko zainspirowani książką Raymonda Queneau podjęli pracę nad adaptacją jego dzieła na scenę teatralną. Efekty ich pracy możemy oglądać od 9 grudnia, w sopockiej siedzibie Teatru Boto.

Sopot. "Ćwiczenia stylistyczne" w Teatrze Boto

czytaj więcej

TANGO 3001 jest kontynuacją projektu „Tango Nuevo” (2011 r.) przybliżającego życie i twórczość Astora Piazzolli, który zrewolucjonizował tango argentyńskie.

Pierwsza premiera w nowo otwartej siedzibie Teatru BOTO

czytaj więcej

Po premierze „Bez tytułu” Ingmara Villqista na scenie Teatru BOTO. Spektakl w reżyserii Adama Nalepy to wiara w wyobraźnię widza.

„Bez tytułu” Ingmara Villqista w sopockim Teatrze BOTO, czyli słowa i między słowami

czytaj więcej

„Bez tytułu” Ingmara Villqista to druga produkcja zrealizowana w otwartej pół roku temu w Sopocie, siedzibie Fundacji Teatru BOTO. Reżyseria – Adam Nalepa.

Premiera sztuki Ingmara Villqista „Bez tytułu” w teatrze BOTO w Sopocie

czytaj więcej

Zmysłowe, namiętne, pełne emocji kompozycje Astora Piazzolli doczekały się już dziesiątek interpretacji. Po raz drugi zmierzyły się z nimi artystki “Tanga 3001” – pierwszej teatralnej premiery Teatru Boto w Sopocie.

Tango Astora Piazzolli na trzy głosy - o "Tangu 3001" Teatru Boto

czytaj więcej

Kontynuacja projektu „Tango Nuevo” z 2011, „TANGO 3001”, to opowieść o poszukiwaniu siebie, o dojrzałości i zmarnowanych szansach.

"Tango 3001": taneczne wzruszenia

czytaj więcej

Wiosną Teatr Boto, po latach tułaczki, wreszcie wszedł w posiadanie własnej siedziby. W sobotę zobaczyliśmy tu pierwsze premierowe przedstawienie – “Tango 3001”, kameralny spektakl poetycki, taneczno-wokalny.

Tęsknoty te same

czytaj więcej

Inauguracja nowego teatru na mapie Trójmiasta – Teatru Boto, odbyła się na raty. 19 marca zainaugurowano część barową, nazwaną przez artystów baroteką, zaś 29 marca otwarto również część teatralno-koncertową zlokalizowaną na piętrze budynku.

Sopot. Teatr Boto oficjalnie otwarty

czytaj więcej

Fundacja Teatru BOTO, która od kilku lat organizowała wydarzenia kulturalne w Sopocie, od minionego wtorku ma stałą siedzibę .

Teatr BOTO. Enklawa dla artystów w samym sercu Sopotu

czytaj więcej

Ponad stuletni, piętrowy budynek w centrum Sopotu jest siedzibą Fundacji Teatru BOTO. W sobotę otwarto część “Profanum”, czyli barotekę z małą przestrzenią wystawienniczą. 29 marca zaplanowano otwarcie “Sacrum” – kameralnej sali teatralno-koncertowej.

"Gdyby Niemen żył, to już tutaj by był". Teatr BOTO otwiera swoją siedzibę

czytaj więcej

Minęło 5 lat od początku działalności Fundacji Teatru Boto, która wyprodukowała dotąd około 10 przedstawień trójmiejskich artystów i zaprzyjaźnionych z nimi twórców z całej Polski oraz organizuje ceniony w kraju Festiwal Sopot Non-Fiction.

Teatr Boto otwiera swoją siedzibę

czytaj więcej

Po pięciu latach działalności Fundacja Teatru BOTO doczekała się swojej siedziby a na sobotniej mini-inauguracji zobaczymy fotograficzny zapis wspomnień z wydarzeń i koncertów.

Teatr BOTO na fotografii

czytaj więcej

Pierwsze spektakle pojawią się w repertuarze teatru w kwietniu. Po 5 latach działalności, Fundacja Teatru BOTO doczeka się otwarcia teatru i baroteki BOTO w Sopocie.

Teatr i baroteka w Sopocie. BOTO doczekało się nowej siedziby. Otwarcie w sobotę!

czytaj więcej

Już niedługo otwarty zostanie nowy teatr, połączony z działalnością gastronomiczną.

Teatr Boto ma swoją siedzibę. Nowy teatr w Sopocie

czytaj więcej

10 grudnia o godz. 19 w Państwowej Galerii Sztuki (Plac Zdrojowy 2) odbędzie się oficjalna inauguracja działalności Fundacji Teatru BOTO. Na początek odbędzie się czytanie dramatu Torstena Buchsteinera “Nord-Ost”.

Sopot. Artyści powołali Fundację Teatru BOTO

czytaj więcej

Sopot staje się teatralnym zagłębiem. Ma już Scenę Kameralną teatru Wybrzeże przy Boh. Monte Cassino, jest znakomity Teatr przy Stole w Dworku Sierakowskich – istniejący od 10 lat.

Sopot: Powstała Fundacja Teatru BOTO

czytaj więcej