Sopockie Konsekwencje Teatralne

Sopockie Konsekwencje Teatralne – ogólnopolski przegląd małych form scenicznych. 

Do udziału w „Konsekwencjach” zapraszamy zarówno sceny zawodowe, jak i teatry nieinstytucjonalne oraz grupy i twórców amatorskich. Idea, która przyświeca przeglądowi, to zaproszenie najciekawszych spektakli małoobsadowych z całej Polski. Ich wspólnym mianownikiem jest minimalna scenografia i maksymalnie trójka aktorów. Tematyka, rodzaj i forma są dowolne.

Przegląd ma charakter konkursowy. Powołane przez Teatr BOTO jury wybierze trzy najlepsze przedstawienia, przyznając Dużą, Średnią i Małą Konsekwencję Teatralną.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2023

Teatr BOTO zaprasza na VII Sopockie Konsekwencje Teatralne. Ogólnopolski przegląd małych form scenicznych odbędzie się w terminie pomiędzy wrześniem a grudniem 2023 r.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2022

 

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym programem.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2021

V Sopockie Konsekwencje Teatralne – ogólnopolski przegląd małych form scenicznych. W tym roku wróciliśmy do formuły na żywo. Zobaczyliśmy 6 prezentacji konkursowych.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2020

W tym roku można było obejrzeć 7 prezentacji konkursowych, z różnych zakątków kraju.
 
Spektakle były transmitowane na facebooku Teatru BOTO (dostępne po zakupie „wejściówki”).

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2019

Do trzeciej edycji zakwalifikowano 8 spektakli. Prezentacje obywały się w niedziele od 6 października do 8 grudnia 2019 roku. 

Powołane przez Teatr BOTO sześcioosobowe wybrało trzy najlepsze przedstawienia. Tradycyjnie siódmym jurorem byli widzowie.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018

Druga edycja trwała od 16 września do 2 grudnia 2018.

W ciągu 11 weekendów w Teatrze BOTO w Sopocie można było obejrzeć 14 prezentacji konkursowych, podyskutować o nich z twórcami i zagłosować na najciekawszy ze spektakli.

Nurtowi głównemu towarzyszyły słuchowisko na żywo i pokaz spektaklu pozakonkursowego.

Sopockie Konsekwencje Teatralne 2017

Pierwsza edycja trwała od 10 września do 17 grudnia.
Zobaczyć można było 13 prezentacji konkursowych.
Jury doceniło wysoki poziom artystyczny i intelektualny prezentowanych spektakli. Były one różnorodne zarówno pod względem treści, jak i form teatralnych. Doceniono również wartości estetyczne i emocjonalne wszystkich przedstawień.