Warszawa.doc to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Teatru BOTO oraz Bemowskiego Centrum Kultury. Jego celem jest wspieranie rozwoju i propagowanie teatru dokumentalnego, jednego z najciekawszych zjawisk współczesnej kultury, łączącego sztuki performatywne, literaturę faktu i media. W ramach współpracy obu podmiotów reżyserzy, dramatopisarze i aktorzy z Warszawy będą mogli rozwijać i prezentować swoje spektakle dokumentalne warszawskiej publiczności. Przedstawienia, związane tematycznie ze współczesnością i historią Warszawy będą prezentowane także podczas festiwalu Sopot Non-Fiction, jedynego w Polsce przeglądu teatru dokumentalnego.

W ramach Warszawa.doc wyprodukowano następujące spektakle:

Po co psuć i tak już złą atmosferę

Projekt narodził się podczas Festiwalu i Rezydencji Artystycznej Sopot Non Fiction 2014 r. Nosił wtedy tytuł „Poznań: miasto otwarte” i był próbą stworzenia portretu Poznania, jego politycznych, biznesowych i kulturalnych elit. Na podstawie materiałów dokumentalnych autorzy próbowali przedstawić chór elit i mieszczan poklepujących się wzajemnie po plecach, który wytwarza język i sposób dyskusji betonujący miasto i jego społeczność.

Warsaw Calling

Warszawa daje wszystko, by przetrwać – pracę i to, co się po tej pracy robi. Jest jak matka, która karmi, dba, troszczy się, czasami głucha na skargi swoich dzieci, bo wie, czego im tak naprawdę trzeba. W tym mieście można żyć aż do śmierci. Swojego czasu panowała moda wśród warszawskich klubowiczów na „jeżdżenie za granicę”. Standardy wysokojakościowej rozrywki spełnić mogły jedynie inne (zazwyczaj zachodnioeuropejskie) stolice. 

Piłkarze

„Piłkarze” to połączenie teatru dokumentalnego, treningu sportowego i performansu. Ciało piłkarza jest całkowicie zdyscyplinowane przez zasady na boisku oraz na treningach. Ciało piłkarza ma być pielęgnowane oraz dążyć do maksymalnej wydajności.

KIM

KIM to pierwszy w Polsce drag-up, czyli połączenie występu drag queen ze stand-upem. KIM to sztuka luźno oparta o życiową historię i postać Kim Lee – drag queen pochodzącej z Wietnamu. Kim Lee to wcielenie Andy’ego – mężczyzny, który przyjechał do Warszawy, by studiować fizykę plazmową.