Kolektyw Twórczy b-sides, „Jesteśmy przynętą, kochanie”

4 grudnia, 18.00

* Brak prądu w centrum miasta. Milicja strzela do protestujących farbą fluorescencyjną, żeby byli łatwymi celami w ciemnościach. *
„Jesteśmy przynętą, kochanie!” to dokumentalny projekt teatralny w przeważającej części oparty na wspomnieniach i relacjach z Majdanu. Tekst został stworzony z fragmentów dzienników Marcina, z rozmów prowadzonych przez niego z Dante i Nataszą. Z improwizacji aktorskich, opartych na tekstach, materiałach video. Rozmowach z Nataszą na Facebooku. Z Dante przez Skype. Z Marcinem, który jest z nami na większości prób. Niezwykle ważnym elementem pracy nad spektaklem jest fakt, że każdy z aktorów poznał „swojego” bohatera, mógł z nim porozmawiać, i z tego spotkania budować świat. Spróbować dotrzeć do odpowiedzi na pytanie o początek rewolucji dla każdego z nich. O to, co zmieniła. Na pytania o odwagę. O bezradność. Samotność. Siłę. Każda rewolucja zaczyna się ode mnie.

Trailer:

***
Obsada:
Marcin/ Mateusz Mosiewicz
Natasza/ Helena Ganjalyan
Dante/ Filip Kosior
#oraz/ Natalia Wilk

Reżyseria: Agnieszka Wąsikowska
Tekst: Agnieszka Wąsikowska, Marcin Kundera
Scenografia, kostiumy: Małgorzata Iwaniuk
Światło: Paulina Góral
Video: Marcin Kundera
Data premiery: 15 stycznia 2015 r., Teatr Ósmego Dnia, Poznań | Kolektyw Twórczy b-sides B – SIDES
Czas trwania: 80 min.

*Tytuł pożyczony od Elfriede Jelinek – jej debiutancka powieść stała się dla nas punktem wyjścia do myślenia o projekcie.
** W spektaklu wykorzystane zostały fragmenty „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” Ziemowita Szczerka oraz fragmenty utworów: „Angels” Robbiego Williamsa, „”What’s up” Non 4 Blondes oraz „Sweet unrest” Apparat.

***
Prezentacja konkursowa w ramach przeglądu I Sopockie Konsekwencje Teatralne 2017.

***
Ze względu na specyfikę sceny osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone.

***
Zdjęcia prezentacji wykonane przez Jurka Bartkowskiego.

Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (studenci, uczniowie, emeryci, karta sopocka, Karta do Kultury), 20 zł (studenci kierunków związanych z teatrem)

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot