Ze Velocipedes + Irek Wojtczak // koncert z projekcją

6 stycznia, 21.00

6 stycznia (sobota) w dniu święta Trzech Króli zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – koncert połączony z projekcją.
Wyruszymy w muzyczną podróż wehikułem Ze Velocipedes do epoki wielkich zmian – romantycznej wizji świata pierwszych kolei, bicykli i dwupłatowców.

Na scenie Teatru BOTO gościem specjalnym zespołu będzie Irek Wojtczak.

Ze Velocipedes wystąpi w składzie:
Lukas Sasko
Cygi Kondratowicz
Przem Bartoś
Irek Wojtczak

http://www.facebook.com/zevelocipedes
http://www.youtube.com/zevelocipedes
http://www.irekwojtczak.com/

————————————————

„Ze Velocipedes” – muzyczna podróż będąca efektem wspólnej fascynacji niezwykle barwnym i dynamicznym okresem w dziejach świata.

Wyjątkowy czas Drugiej Rewolucji Przemysłowej oraz właściwe mu pionierskie idee, epokowe odkrycia i szalone wynalazki, nietuzinkowe i ekscentryczne osobowości – to wszystko było dla nas inspiracją w procesie tworzenia widowiska, które jest połączeniem muzyki z wizualną prezentacją.

Koncert z projekcją to wyraz nostalgicznej tęsknoty za tajemniczą i burzliwą erą, to romantyczna wizja historycznie przełomowego schyłku XIX i początku XX wieku.

Irek Wojtczak
Saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Jego album Folk Five (2014) z udziałem nowojorskich muzyków The Fonda/ Stevens Group został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C. Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire (listopad 2015). W 2016 roku wspólnie z Jarosławem Czarneckim i zespołem JAAA rozpoczął pracę nad projektem dźwiękowo wizualnym SHMIB – Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem.

————————————————

bilety: 30 zł
bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot