Tęskno // koncert

20 stycznia, 21.30

BILETY WYPRZEDANE

„Tęskno” to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc akustyczne brzmienia (pianino, kwintet smyczkowy) z nowoczesnymi brzmieniami. Artystki razem z fantastycznym kwintetem smyczkowym i wiekowym syntezatorem Juno zagrały w ostatnim roku serię koncertów premierowych, w tym na Slot Art Festival oraz Warsaw Music Week.

***
Longić zaistniała na polskiej scenie muzycznej z projektem Bemine. Premierowa emisja utworów z debiutanckiej „EP-ki” odbyła się w radiu BBC, w audycji BBC Introducing poświęconej obiecującym twórcom. Obok chłodnej bezkompromisowej elektroniki eksperymentuje z brzmieniami akustycznymi, czego najlepszym dowodem jest cover z kwartetem smyczkowym utworu „Fastrygi” w aranżacji Hani Rani, entuzjastycznie przyjęty przez samą Melę Koteluk. Zespół miał przyjemność zagrać na żywo w ramach Radio Zet Chilli Live Sessions a Portal Brand New Anthem wyróżnił go jako jeden z najlepiej zapowiadających się projektów na rok 2016. Występ na zeszłorocznym Spring Breaku zaowocował świetnymi recenzjami w tym tytułem olśnienia festiwalu według Gazety Wyborczej.

hania rani – pianistka, kompozytorka, aranżerka, mieszkająca między Warszawą a Berlinem. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach koncertowych jak Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki w Warszawie czy Opener i Slot Art Festival oraz poza granicami m.in. w Niemczech, Austrii, Finlandii, Szwecji, Islandii, Włoszech czy Litwie. Do jej najświeższych osiągnięć należy wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu „Transatlantyk” w Łodzi oraz zwycięstwo w konkursie Firestone Headliners of Tomorrow. Od 2012 współtworzy duet z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Owocem tej współpracy jest album „biała flaga” wydany we wrześniu 2015 roku, który zdążył znaleźć się na liście Olis – 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Płyta rekomendują tak wybitni artyści jak Włodek Pawlik czy Justyna Steczkowska. Na koniec roku 2017 artystka planuje wydanie pierwszej, w pełni autorskiej płyty.

Skład koncertowy:
Joanna Logić – wokal, juno
Hania Rani – wokal, piano, nord
+ Kwintet Smyczkowy – Kornelia Grądzka, Paulina Kusa,Paweł Czarny, Zuzanna Stradowska, Staszek Czyżewski

***
https://www.facebook.com/teskno
https://www.instagram.com/tesknomi/
https://soundcloud.com/teskno
http://muzyka.onet.pl/alternatywa/teskno-nowy-zespol-joanny-longic-i-hani-rani/hkwfsl
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,22160856,146946,teskno–Czuly-projekt-Hani-Rani-i-Joanny-Longic–R.html
https://www.redbull.com/pl-pl/muzyczne-duety-w-kobiecym-wydaniu

***
bilety: 30 zł
bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

***
zdj. Karolina Konieczna

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot