Sorja Morja / Adam Repucha // KONCERT

5 maja, 21:00

Sorja Morja to zespół muzyczny tworzony przez Ewę Sadowską i Szymona Lechowicza. Koncertowy skład grupy uzupełnia Małgorzata Penkalla z Enchanted Hunters. W 2017 roku nakładem Thin Man Records ukazał się debiutancki album Sorji Morji zatytułowany „Sorja”. Aktualnie zespół eksperymentuje.

Fragmenty recenzji płyty „Sorja”:

Kapitalny debiut. Już dawno żaden polski zespół nie grał z taką lekkością. ​
Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza

Na debiutanckiej płycie Sorji Morji można wyczuć obecność doświadczenia pokoleniowego: niepewności, permanentnego rozproszenia i kumulujących się napięć. ​
Jakub Wencel, Dwutygodnik

Minimalistyczne i klarowne garażowe HD nowych czasów. Pozostawili u mnie rzadki niedosyt. ​
Bartek Chaciński, ​Polityka

Jedna z najbardziej inteligentnych, przekornych i zaskakujących płyt o jakich miałem przyjemność kiedykolwiek pisać.
​Bartosz Nowicki, ​1uchem1okiem

***
przed koncertem Sorji Morji zagra Adam Repucha.

Adam Repucha bywa uznawany za jednego z najoryginalniejszych polskich songwriterów. Co może dziwić, zważywszy na jego zaskakująco skąpy dorobek: parę starych dem, “Lepszy świt”, synth-folkowy singiel wypuszczony rok temu, ale także – piosenka „Zabierz mnie do morza”, która pojawiła się w nagrodzonym na festiwalu Sundance filmie “Wszystkie nieprzespane noce” (w którym także wystąpił). Adama wyróżnia emocjonalny styl śpiewania oraz autorskie, nasycone wizyjną symboliką teksty, w których przewijają się motywy podróży, splecenia z naturą, czy astronomii. Obecnie jego piosenki opierają się na połączeniu akustycznej balladowości, przywołującej na myśl twórczość Cata Stevensa czy Roberta Wyatta, z zimnym, przenikniętym nostalgią, brzmieniem syntezatorów. Słowa, słowa, słowa – czyż nie są dziś czasem tylko kolejnym efektem wokalnym nie tak wcale różnym od pogłosu czy autotune’a? W wypadku Adama stanowią one jednak niezbędne medium dla jego mistycznych fascynacji, co prowadzi do rezultatów równie słodkich co olśniewających.

 

bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

 

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot