Dariusz Herbasz – Justinatime / koncert

12 maja, 21.30

Dariusz Herbasz – ”JUSTINATIME” – to kolejny projekt trójmiejskiego saksofonisty Darka Herbasza, do którego muzyk zaprosił znakomitych instrumentalistów z Trójmiasta i okolic.

Są nimi:
Artur Jurek – keyboards
Konrad Żołnierek – el. bass
Andrzej Syldatk – drums.

Repertuar zespołu składa się z kompozycji lidera. Jak mówi sam Darek, będzie to muzyka nawiązująca klimatem do wczesnych inspiracji muzycznych saksofonisty. Stylistycznie możemy się więc spodziewać fuzji brzmień gigantów takich jak: Weather Report, Steps Ahead czy Yellowjackets.W najbliższych planach zespołu koncerty w Polsce oraz nagranie tegoż materiału w studio.

Dariusz Herbasz – urodzony w 1975 r. saksofonista. Zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach, m.in. dwukrotny laureat konkursu Jazz Juniors 1995 i 1996, Jazz nad Odrą, zdobywca „Złotego Klucza Do Kariery” na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Przemek Dyakowski, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Tomek Sowiński, Piotr Lemańczyk, Adam Czerwiński,Wojciech Karolak, Eric Allen,Kelvin Christiane, Alex Hutton, Alec Dankworth, Larry Bartley, Janusz Mackiewicz, Maciek Grzywacz, Jerzy Małek, Piotr Mania, Sławek Jaskułke i inni. Owocami tej współpracy jest ponad 30 płyt oraz muzyka zarejestrowana na ścieżkach dźwiękowych w filmach TESTOSTERON, JUTRO IDZIEMY DO KINA, PLAŻA (sp. teatr.). Od początku roku 2012 jako lider prowadzi własny projekt p.t. JOY OF FRIENDSHIP, którego to płyta nakładem wytwórni Multikulti ukazała się pod koniec pażdziernika 2012 roku.

Bilety: 30 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot