Uwolnione dźwięki – Maciej Rychły, Mateusz Rychły

16 maja, 21.30

Koncert w ramach IX Festiwalu Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY

Ideą projektu „Uwolnione dźwięki” jest odczytanie muzyki z obrazów zawierających zapis nutowy.
W swoich założeniach jest to więc projekt interdyscyplinarny, łączący dźwięk i sztukę wizualną, muzykę dawną i historyczne malarstwo europejskie. W wydarzeniu, jakim są Uwolnione dźwięki, koncert, pokaz, spektakl i wykład łączą się, zapewniając nowoczesną w przekazie podróż w głąb historii kultury europejskiej.

***
bilety: 30 zł
bilety online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

***
W 2018 roku Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY odbywa się w dniach 14-20 maja, a jego tematem przewodnim są Mapy. Organizowany od dziewięciu lat festiwal szkicuje własną geografię kulturową, która bezwiednie kieruje nas ku nieoczywistym kontekstom, zapomnianym traktom i twórczym rubieżom. Podczas podróży, mapy pobudzają wyobraźnię: zarówno gdy opadamy z Sopotu do Wołowca, jak i kiedy mozolnie wdrapujemy się z Gardzienic, czy z Wrocławia, przez Supraśl, do Trójmiasta. Podczas spotkań z literaturą, teatrem, muzyką – czy też innymi formami sztuki – przytrafiają się przygody o charakterze bardziej lub mniej metaforycznym. Festiwal Between.Pomiędzy daje okazję, by prowadzone na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego badania w sposób praktyczny wprowadzać w przestrzeń publiczną. Zdarza się, że słoneczna plaża czy sopockie molo stają się miejscem ożywionej dyskusji uczniów, studentów, doktorantów z doświadczonymi badaczami i uznanymi artystami, a przy okazji niekiedy również i z przypadkowymi przechodniami. Chodzi właśnie o żywotność – w założeniu festiwal ma być miejscem spotkania.

***
pozostałe wydarzenia w ramach BETWEEN w BOTO:
https://www.facebook.com/events/161454634551669/permalink/161454647885001/?notif_t=page_post_reaction&notif_id=1524488664111556

więcej informacji i program całego Festiwalu:
www.between.org.pl
BETWEEN.POMIĘDZY

Bilety: 30 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot