Wojtczak / Gruszczyńska / Pater / Piotrowicz // koncert

18 maja, 21.30

TYLKO W BOTO

Muzyka improwizowana połączona ze znanymi ariami światowej opery. Przeboje i nie przeboje, harmonia i dysharmonia, piękno i brzydota. Konfrontacja jako epizod w naszej wspólnej historii muzyki.

Irek Wojtczak – saksofony
Magdalena Gruszczyńska – głos
Kamil Pater – gitara
Kamil Piotrowicz – pianino

***
Irek Wojtczak – saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako lider, sideman czy solista nagrał ponad czterdzieści albumów. Został on doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman.

Magdalena Gruszczyńska – polska sopranistka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Współpracowała z Capellą Gedanensis jako solistka specjalizująca się w muzyce dawnej. Występowała m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Michałem Nesterowiczem, Enio Moriccone, Leszkiem Kułakowskim i Jerzym Salwarowskim.

Kamil Pater – gitarzysta, improwizator, producent muzyczny, twórca muzyki do spektakli teatralnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współtwórca jednych z najbardziej wyróżniających się zespołów na scenie muzyki alternatywnej i jazzowej: JAAA!, Contemporary Noise Quartet/Quintet/Sextet, Dziki Jazz, Irek Wojtczak Bees Knees. Nominowany do Fryderyków w kategorii Jazzowy debiut roku za płytę Dziki Jazz.

Kamil PIotrowicz – kompozytor, pianista. Nominowany do nagrody „Fryderyk 2017” za drugą, autorską płytę „Popular Music” nagraną z zespołem „Kamil Piotrowicz Sextet”. Laureat wielu festiwali i konkursów jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycję), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Grand Prix). Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie kompozycji prof. zw. dra hab. Leszka Kułakowskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

Bilety: 40 zł 

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot