Jankowski / Witulski / Juzko / Rutschka // koncert

26 maja, 21.00

Akustyczny Jazz Środka z domieszką Elektronicznych Substancji

W zespole grają czołowi polscy muzycy, zarówno z ogromnym doświadczeniem , jak i przedstawiciele młodego pokolenia jazzowego.

Piotr Jankowski – perkusja
Paul Rutschka – bass
Paweł Witulski – mallet kat
Łukasz Juźko – saksofon

***
Piotr Jankowski – razem z Maciejem Sikałą i Mariuszem Bogdanowiczem współtworzył trójmiejskie środowisko jazzowe w latach 70. i 80. Laureta konkursu Jazz Junior i Złote Tarki. Jest jednym z założycieli takich zespołów jak: Time Quartet, Big Band Gdańsk oraz New Coast. W latach 80 razem z formacja ANTYQINTET wyjeżdża do RFN, gdzie w Hamburgu rozpoczyna studia na wydziale jazzu. W tym okresie podczas lokalnych koncertów miał możliwość współpracować z takimi gwiazdami jak m.in. z Clark Terry, Fredie Habbard, Woody Show, Johny Gryffin. Również w Hamburgu rozpoczął współpracę z Włodkiem Pawlikiem, zakładając razem ze Zbigniewem Wegehauptem, „Włodek Pawlik Trio”. W Polsce znany jest głównie jako perkusista i współzałożyciel zespołu New Life’m, którego woklistami byli min.Mieczysław Szcześniak i Natalia Niemen.Ostatnim jazzowym projektem artysty był quartet ASAF,w którego skład wchodzą również ; Maciej Sikała, Joanna Gajda i Michał Baranski.Na swoim koncie ma nagranych ponad 30 CD oraz udział w licznych programach TV i PR.

Paul Rutschka – basista, producent, kompozytor. Absolwent wydziału jazzu Conservatorium van Amsterdam, założyciel międzynarodowego zespołu The Brag Pack z którym nagrał dwie płyty i koncertował w Niemczech, Holandii, Indonezji i Polsce m.in. na ASEAN Jazz Festival, Riga Jazz Festival, Jazz od Nowa, Birdland Hamburg. Gra z Sri Hanuraga Trio, Nino La Montanara Trio, Kinga & Karolina Pruś i chórem gospelowym No Saints. Paul jest zwycięzcą niemieckiego „Youth National Jazz Competition“ w 2005r., występował na festiwalach i klubach w całych Niemczech. Jako side man grał także trasy po Europie, występując w radiu i w telewizji.
W Polsce Paul występował z m.in. Krystyną Stańko, Cezarym Paciorkiem, Mieczysławem Szczesńiakiem, Cezarym Konrad, Adamem Czerwińskim, Premysławem Raminiakiem, Dominikiem Bukowskim, Irkiem Wojtczakiem, Maciejem Miecznikowskim oraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Paweł Witulski – multiinstrumentalista (wibrafonista, pianista, perkusista). Przygodę z muzyką rozpoczął w Szkole Muzycznej I st im Stanisława Moniuszki w Sopocie w klasie Fortepianu. Następnie kontynuował w Szkole Muzycznej II st im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie instrumentów perkusyjnych.
Ostatecznie absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie wibrafonu.
Aktywnie koncertuje na Trójmiejskiej scenie jazzowej i nie tylko.
Współpracuje gościnnie z wieloma artystami świata Jazzu, Funky a także Latino. Członek zespołu K80’s. Organizator cyklu wieczorów „Funky Jam Session” w lokalu 107 w centrum Gdańska.
Akompaniuje również regularnie w rożnego rodzaju projektach impro teatralnego.

Łukasz Juźko – saksofonista i kompozytor. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Jako dwudziestolatek zadebiutował na scenie jazzowej koncertem z nowojorską gwiazdą – Judy Bady. To był ten moment, w którym naprawdę zachłysnął się muzyką jazzową. Później oliwy do ognia, który płonie do dnia dzisiejszego dolało wyjątkowe spotkanie Billy’ego Harpera.
Jest absolwentem kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały. Brał udział w wielu warsztatach oraz współpracował z takimi muzykami jak: Piotr Wojtasik, Judy Bady, Billy Harper, Newman Tylor Baker, Francesca Tanksley, Maciej Sikała, Wayne Dockery, Steve McCraven, prof. Jerzy Jarosik, The Belmondo Brothers Quintet, John Batsch, Sylwester Ostrowski, Reggie Moore.

Bilety: 30 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot