MaloGranie / Magdalena Jankowska, Michał Sołtan

1 czerwca, 21.00

Po wielu godzinach intymnej pracy twórczej, w zaciszu domowym, zdobyli się na odwagę by uzewnętrznić swoją twórczość publicznie.

Pierwsze publiczne MaloGranie miało miejsce w maju 2016 roku, przy okazji oddania miastu Sopot muralu „Mewy Origami” zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez malarkę Magdalenę Jankowską. MaloGranie odbyło się na deskach Teatru BOTO, gdzie przy kameralnym udziale publiczności powstał nowy obraz. Po 40 minutach, dzieło zawisło na suficie Teatru na stałe, by przypominało o tym niezwykłym wydarzeniu do końca świata i jeden dzień dłużej.

Wydarzenie, które zapada w pamięć na zawsze. Spotkanie malarstwa z muzyką. Dwóch oddzielnych procesów twórczych, które w rezultacie tworzą całość. Oddziaływają na siebie. W końcu spotkanie dwóch bliskich sobie ludzi, malarki Magdaleny Jankowskiej oraz Michała Sołtana, muzyka.

Artyści zabierają odbiorcę w swój intymny świat, do którego, do niedawna, tylko oni mieli dostęp.
Performance, na końcu którego powstaje nowy obraz oraz muzyka. Częściowo zaplanowany, częściowo improwizowany twór. Artyści tworzą na scenie. Wartość namalowanego obrazu nadają okoliczności w jakich powstaje.

MaloGrania odbyły się w takich miejscach jak m.in.:
– Teatr Boto w Sopocie
– Otwarcie Pop-up Store Mercedes w Warszawie
– Galerii CK 105 podczas wersnisażu Interdyscyplinarnej Wystawy „FALA” w Koszalinie

www.malogranie.blogspot.com
www.facebook.com/malogranie

***
Magdalena Jankowska – urodzona w Gdańsku, gdzie zdobyła dyplom renowatora zabytków architektury.
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Sopocianka, obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Artystka maluje obrazy olejne i akrylowe na płótnie, korzystając z technik laserunkowych, dzięki czemu obrazy uzyskują głębię. Tematyka prac artystki odnosi się do osobistych przeżyć i wspomnień. Duże formaty, żywe kolory, kontrasty i charakterystyczne cienie, przenoszą nas w radosny, pełen słońca i przestrzeni świat Magdaleny.
Współpracuje z galerią Stalowa w Warszawie, PraGalerią w Warszawie, galerią Zatoka Sztuki w Sopocie i z Sopockim Domem Aukcyjnym w Sopocie, Warszawie i Krakowie, oraz domem aukcyjnym Polswissart w Warszawie.
W ciągu trzech ostatnich lat wystawy m.in. w Galeria Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy, Owca Cała w Zakopanem, Zatoka Sztuki w Sopocie, Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Teatr BOTO w Sopocie, Kolonia Artystów w Gdańsku ( wystawa zrealizowana ze Stypendium Marszałka Pomorskiego dla Twórców Kultury 2016), Muzeum Regionalne Krasnystaw, SIATKA w Sopocie, Galeria Art.Krajewski w Sobieniach Królewskich, Galeria Uległa w Warszawie, Dwie Zmiany w Sopocie.
Murale(projekt i wykonanie):
– „Mewy Origami” (ok. 9 x 12 m ) w Sopocie widoczne z głównego placu przy Monte Cassino
– „Plaża” i „Chłopiec portowy” w przejściu przy ul. Piwnej w Gdańsku, obok Katedry Mariackiej

www.malena.art.pl
www.facebook.com/magdalenajankowskamalarstwo

Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawa i Sopotem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologie na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z ktorym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentujac autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r. Od 6 lat jest wspołtworca poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczał solowe eksperymenty z Loop Station. Od poczatku 2016 roku zorganizował przez swoją frmę Soltan Art Group ponad 30 warsztatow „Uwolnij muzyke” oraz zagrał ponad 80 koncertow, na ktorych mozna usłyszeć m.in. single „Pan Sowa” czy „Najlepiej”. Obydwa single prezentowane były w wielu stacjach radiowych, m.in. Trójce, Tok FM, Polskim Radiu Program 1, Radiu Gdansk, Radiu RDC, RDN Małopolska i wielu innych. Podczas interaktywnego koncertu, porywa słuchaczy na scene i wtajemnicza w swoj warsztat pracy. Zagrał supporty przed Mela Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox, wział udział w Must Be The Music 9 zdobywajac 4xTAK od jury, grał na festiwalach Tarnow Polskiej Piosenki, w Muzeum Polskiej Piosenki w Amfteatrze w Opolu, Teatrze Szekspirowskim, Teatrze BOTO i wielu innych.

www.michalsoltan.com
www.facebook.com/michalsoltanoffcial

BILETY
>>> przedsprzedaż 30 zł
>>> w dniu koncertu 40 zł 

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot