Jak Zwał Tak Zwał (JZTZ) / koncert

8 czerwca, 21.00

Zespół tworzą zwyczajni, jak i wybitni instrumentaliści, wizualizatorzy i wokaliści:

Mateusz Kunicki (Vreen) – teksty, śpiew
Andrzej Kędzierski – gitarzysta, kompozytor, wokalista, kierownik muzyczny
Marzena Sikała – skrzypce
Grzegorz Pachla – banjo
Małgorzata Wawro – autorka i realizatorka wizualizacji diaskopowych

***
muzyka zespołu: https://jztz.bandcamp.com/

***
Jak Zwał Tak Zwał wykonuje na żywo kompozycje, które czasem przypominają raczej pętle muzyczne niż klasyczne podziały piosenkowe. Podkłady w wersji pół-playbacku, kojarzące się z fachową robotą festiwalowych specjalistów, są wyjściem do instrumentalnej improwizacji muzycznej połączonej z realizacją
wizualizacji diaskopowych.
Wykonywane na żywo w czasie trwania koncertu, ilustrując teksty piosenek, bawią i prowokują. Podkreślają lekko surrealistyczny klimat występu. Manualność tej formy pobudza do refleksji, przełamując schematy, otwiera wyobraźnię.
Teksty sprawiające czasem wrażenie jedynie czczej zabawy ze słowem i podążającymi za sobą skojarzeniami, w drugiej odsłonie przekraczają obciążenia gatunkowe, jednocześnie tworząc kontrowersyjną obyczajowo narrację.
Jak Zwał Tak Zwał muzycznie relaksuje swoim przedsięwzięciem, dzięki różnorodności stylistycznej: od nadmorskiej pieśni jarmarcznej opatrzonej ornamentem śpiewu operowego, przez kpiarskie wycieczki w stronę popularnych gatunków (oaza kościelna albo hip-hopolo – do wyboru)
do nieco zwyczajnego rocka, dub czy electro.
Wykonawczo to czysta, prawie syntetyczna realizacja i czytelność dźwięku, ale niejednoznaczność tak w muzyce, jak i tekście w połączeniu sugestywnymi lub mylącymi wizualizacjami jest kulturalnym wyzwaniem dla zbyt wyrobionego odbiorcy.

Bilety: 20 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot