Patryk K. / spektakl

16 czerwca, 19.00

Uteatralizowana wersja coraz bardziej popularnego w Polsce „stand-up comedy”. „Polska jest piłkarską potęgą świata, a papież zawsze jest Polakiem…” Jest to próba wytyczenia i zatarcia granicy między tym, co śmieszne a tym, co tragiczne. Błahe a poważne. Istotne a nieistotne. Wszystko to przykryte opowieścią Patryka, który bez skrępowania mówi o sobie, o swojej rodzinie, swoim życiu seksualnym bądź jego braku. To autobiograficzna opowieść z pozoru normalnego człowieka, w której rodzi się czy też odsłania dewiant.

PRASA: „Grabowski zbudował swój spektakl Patryk K. z fragmentów trzech powieści Jerzego Pilcha – i zrobił to, a następnie zagrał, znakomicie. Spowiedź zakompleksionego, neurotycznego, stłamszonego przez ojca młodego mężczyzny, który nie potrafi odnaleźć się ani w łóżku kobiety ani poza nim, znalazła też uznanie u widzów, którzy Grabowskiego oklaskiwali najdłużej.”
Mariusz Urbanek „Podwójny jubileusz” Odra styczeń 2012

„Patryk K. to człowiek, którego widz lubi. Dlaczego? Mówi zabawnie, opowiada barwnie, odpowiednio moduluje głos, dobrze wygląda. I jeszcze przed spektaklem brata się z widownią. Ale nie tylko dlatego. Lubimy go głównie przez to, że mu się nie udaje. W życiu mu nie wychodzi. Ot, taki naród. Łatwiej takiej osobie współczuć. Łatwiej czuć się od niej lepszym.(…) Grabowski za sprawą Patryka przekazuje dużo prawdy o mężczyznach. Prawdy niewygodnej, jednak w wielu przypadkach znajdującej odbicie w życiu.”
Urszula Krutul „Teatralny portret rodzącego się dewianta” Kurier Poranny 29.02.2012

Nagrody:
Główna Nagroda, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora (OFTJA), Wrocław
honorowe wyróżnienie, II Ogólnopolski Festiwal Monodramu „Monoblok”, Gdańsk
finalista, 10. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Warszawa

Ze względu na specyfikę sceny osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na spektakl.szczone.

BILETY:
>>> 35 zł (normalny)
>>>30 zł (studenci, uczniowie, emeryci, Dawcy Krwi, Karta Sopocka, Karta do Kultury)
>>>20 zł (studenci kierunków związanych z teatrem)

 

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot