Rafał Gorzycki / Marek Malinowski : Playing

16 czerwca, 21.30

Najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego i Marka Malinowskiego to duet „Playing” odkrywający nowe brzmienie i styl w dorobku obu artystów. Jest on także kontynuacją koncepcji Tria Playing, którego album portal „Polish Jazz” umieścił w „Top Ten of Polish Jazz 2016” i uplasował na 3 miejscu wśród najlepszych albumów jazzowych tego roku.

Po owocnej pracy nad tryptykiem duetowym, z którego narodziły się 3 ostatnie albumy Rafała Gorzyckiego z muzykami z różnych krajów i grających na różnych instrumentach ( norweski skrzypek, angielski gitarzysta) przyszedł czas na syntezę tych i kolejnych, triowych doświadczeń oraz ich prezentację na scenie.

Marek Malinowski – gitara
Rafał Gorzycki – perkusja

***
Rafał Gorzycki – perkusista, kompozytor.
Jest zaliczany obecnie do najciekawszych i najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce. Nagrał 22 autorskie albumy. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz, Akineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki jest typem płodnego artysty, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA. Największy na Świecie amerykański portal jazzowy All About Jazz przyznał Gorzyckiemu tytuł „The Best Coming Premiere” 2007 za jego autorski album „Realium” a także amerykańskie wydawnictwo „Moon in June” wydającego legendarne Soft Machine – umieściło 2 utwory Rafała Gorzyckiego na swojej składance zawierającej najciekawszą muzykę jazzową z całego Świata w roku 2014 .

Marek Malinowski – gitarzysta, kompozytor i pedagog
Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu w klasie prof. Piotra Olszewskiego. W 2013 r. powołał do życia kwartet, w skład którego wchodzą utalentowani młodzi ale znani już muzycy: Michał Michota (trąbka), Paweł Urowski (kontrabas) i Albert Karch (perkusja). Grupa promuje obecnie debiutancki album, który został wydany w renomowanej wytwórni Requiem Rec. Marek swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentowac w poszukiwaniu nowych brzmień.

official – www.rafalgorzycki.com
fb – www.facebook.com/rafal.gorzycki

Bilety: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot