BOTO WILD JAM: Michał Sołtan & goście

12 lipca, 21.00

Kolejna odsłona BOTO Wild Jam. Tym razem gospodarzem będzie Michał Sołtan, który zagra w składzie:

Michał Sołtan – gitara
Rafał Dubicki – trąbka
Adam Żuchowski – kontrabas
Roman Ślefarski – perkusja

***
Zapraszamy na BOTO Wild Jams with Wild Turkey, czyli cotygodniowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny muzycznej, okraszone smakiem i zapachem bourbonu „dzikiego indyka”.

***
Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Zwiazany twórczo z Warszawą i Sopotem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r. Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Od początku 2016 roku zorganizował ponad 30 warsztatów „Uwolnij muzykę”, oraz zagrał ponad 80 koncertów, na których można usłyszeć m.in.single „Pan Sowa” czy „Najlepiej”. Obydwa single prezentowane były w wielu stacjach radiowych, m.in. Trójce, Tok FM, Polskim Radiu Program 1, Radiu Gdańsk, Radiu RDC, RDN Małopolska i wielu innych. Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance „MaloGranie”, podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu.

W lutym 2018 roku, zagrał dwa wyjątkowe koncerty, w oktecie w Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku oraz z jedenastoosobowym składem w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, z udziałem dwóch tancerzy stepujących, dwóch perkusistów. Dzięki temu oprócz wyjątkowej oprawy muzycznej, publiczność doświadczyła niezwykłego i energetycznego widowiska.
Zakwalifikował się do dziesiątki debiutantów na 55 KFPP w Opolu 2018 r.
8 czerwca w ramach Koncertu „Debiuty” w TVP 1, zaśpiewał swoją autorską piosenkę „Dzieje się” z płyty „MaloGranie”.

www.michalsoltan.com

***
fot. Fotografia – Beata Bieńkowska

Bilety: 20 zł
1 bilet = 1 bourbon Wild Turkey do odbioru w barze.

Muzycy biorący udział w jam session – wstęp wolny.

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot