My Fellow Sponges + Houston

15 sierpnia, 21.00

Zapraszamy na koncert dwóch zespołów w Teatrze BOTO.

My Fellow Sponges
My Fellow Sponges to zespół z samego krańca Irlandii, z położonego nad oceanem Galway. Unikalne brzmienie zespołu to wynik kreatywnej fuzji talentów dwójki twórców. Donal McConnon wnosi wyczucie i radość słowa, natomiast Anna Mullarkey fascynację kompozycją i nowoczesnymi brzmieniami. My Fellow Sponges charakteryzuje swoista teatralność i skłonność do improwizacji, jako że Anna i Donal poznali się występując na scenach teatralnych podczas studiów. Nieco później do zespołu dołączyli David Shaughnessy (perkusja) i Sam Wright (gitara basowa).
My Fellow Sponges chętnie współpracują z aktorami, komikami, tancerzami, mimami i sekcjami dętymi. Potrafią zagrać dwugodzinny całkowicie improwizowany koncert, do którego włączają publiczność. Występują wtedy pod nazwa Community – MFS.
Ich występy, tak jak ich muzyka, płynnie przechodzą od intymnych brzmień elektronicznych do bardzo energetycznych ciężkich-do-ustania-wmiejscu piosenek w rytmach bossy. Artyści którzy ich inspirują to miedzy innymi: Kate Bush, Devendra Bahnhart, Joanna Newsom, Brian Eno, Philip Glass and Django Django. W sierpniu 2017 po raz pierwszy odwiedzili Polskę a teraz powracaja z seria koncertów.

Houston – zespół
Houston to młody zespół z Gdańska założony przez Miłosza Kaczmarka i Makarego Siudema. Ich styl to mieszanka rocka, folku i bluesa. Grają autorskie utwory oraz covery takich wykonawców jak Bill Withers czy Bob Dylan. Zespół w obecnym składzie gra od 2016 roku.

Miłosz Kaczmarek – wokal, harmonijka
Makary Siudem – banjo, gitara akustyczna
Kasia Babirecka – skrzypce, harmonie wokalne
Bartek Kaiser – gitara akustyczna, harmonie wokalne
Kuba Mróz – cajon
Mikołaj Koziara – gitara basowa

Bilety: 30 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot