Cykl portretów muzyków amerykańkiej sceny bluesowej i jazzowej.

18 sierpnia, 19.00

Cykl portretów muzyków amerykańkiej sceny bluesowej i jazzowej.

Krzysztof Wyszomirski – urodzony w 1977 w Gdyni.
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z fotografii reklamowej obronił w 2003 roku.
Projektant, fotograf, grafik. Zawodowo zajmuje się projektowaniem ubioru oraz fotografią wnętrz, nigdy jednak nie zrezygnował z rysunku.
To rysunek właśnie był na początku jego przygody ze sztuką i poprzez wszystkie te lata towarzyszy mu do dziś. To rysunek/szkic jest początkiem każdego projektu czy kadru.
Krzysztof to postać małomówna, introwertyczna – mówi, że gdyby potrafił komunikować się ze światem za pomocą słów nie musiałby tego robić używając obrazów.

www.districtyell.com
www.instagram.com/kris_ed_wys/

WYSTAWA

Cykl portretów muzyków amerykańkiej sceny bluesowej i jazzowej.
„Jest to mój subiektywny wybór nazwisk ważnych dla mnie, postaci towarzyszących mi w dzieciństwie za pośrednictwem radia.
Pamiętam obrazy, które tworzyły się w świadomości napędzanej dźwiękami płynącymi z odbiornika jako czarno-białe i niepozbawione skaz. Niejednokrotnie połamane lecz harmonijne, przynoszące spokój pomimo wszystkich zakłóceń i niedoskonałości. Niedoskonałości te, przerwy w sygnale, trzaski czy szumy były bardziej patyną spalającą owe obrazy niż przeszkodą czy dystorsją.

Takie w założeniu mają być moje obrazy, proste, jasne w odbiorze choć nie pozbawione, załamań, błędów, szumów, braków sygnału.
To blues jaki ja pamiętam, klimat, temperatura, kształt, który odcisnął się głęboko we mnie dawno temu”

Wystawę można będzie oglądać do 21 września.

Poniżej zdjęcia wystawy.

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot