„Can I be Whitney?” reż. Tomasz Szczepanek // Sopot Non-Fiction

27 sierpnia, 19.00

Spektakl prezentowany w ramach VII Festiwalu Teatru Dokumentalnego Sopon Non-Fiction.

Scenariusz, reżyseria, wykonanie: Tomasz Szczepanek
Przygotowanie wokalne: Agata Wrońska, Marcin Steczkowski
Video: Natan Berkowicz
Konsultacje artystyczne: Ramona Nagabczyńska
Akompaniament: Paulina Atmańska

Tomasz Szczepanek nie umie śpiewać. Nie trafia w dźwięki, ma słabo postawiony głos, niedoskonałą dykcję i pewnie kilka innych problemów, o których jeszcze nie wie. Odkąd pamięta, zawsze chciał śpiewać np. jak Whitney Houston. Piosenkarka, określana przez krytyków jako „The Voice”, od lat stanowi niedościgły wzór dla wokalistów na całym świecie. Czy biały mężczyzna z Ostrołęki może nauczyć się śpiewać jak czarnoskóra kobieta z New Jersey? Odpowiedzią na to pytanie będzie projekt „Can I be Whitney?”, w ramach którego Tomasz Szczepanek przejdzie trzymiesięczny trening wokalny, a jego rezultatami podzieli się na scenie.

Oczywiście w całym projekcie chodzi o coś jeszcze. Podobno Whitney Houston w trudnych chwilach zwykła mawiać do siebie i innych „Can I be me?”. Naciski ze strony producentów podtrzymywane przez oczekiwania publiczności skłoniły ją do stworzenia persony, jaką znamy ze sceny i ekranu: doskonałej pod każdym względem wokalistki i aktorki. Jednak, jak czas pokazał, był to zaledwie fragment jej barwnej, wieloaspektowej osobowości.
Każdy z nas spełnia czyjeś oczekiwania, a jednocześnie chce być sobą – cokolwiek znaczy „być sobą”. O tym także będzie ten projekt.

Spektakl powstał w ramach 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zdobył główną nagrodę w kategorii Nurt Off

Bilety: 35 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot