„Kłopoty małżeńskie” / pokaz przedpremierowy spektaklu

2 października, 19.00

„Kłopoty małżeńskie”, to komedia napisana na dwójkę aktorów.
Kinga i Robert to typowe małżeństwo z kilkunastoletnim stażem. Doświadczeni zawodnicy w małżeńskim sparingu. Mistrzowie w swoich dziedzinach. Kłótnia, awantura, burda, czasem domowy cyrk, to ich chleb powszedni.
Spotykamy naszych bohaterów w momencie przejściowym. Codzienność, rutyna, niewyjaśnione sprawy i zamiecione pod dywan problemy doprowadziły oboje do ostateczności, do decyzji o rozwodzie.
W ferii wzajemnych oskarżeń, kpin i złośliwości usiłują przeciągnąć Sąd i widzów na swoją stronę, a argumenty mają coraz cięższy kaliber.
Autorzy dramatu, nie stroniąc od żartu i dystansu pokazują nam odwieczną damsko-męską walkę o dominację, o równouprawnienie, o to kto więcej w związek inwestuje, kto dla niego więcej poświecił, czyje oczekiwania ważniejsze, czyje zaspokojone, a czyje zawiedzione…. Generalnie czyje na wierzchu.
Ale czy tak pilnie strzeżone JA , warte jest ceny MY?
Czy pod spodem tej całej arcykłótni, każde z nich cicho nie woła : „kochaj mnie ,kochaj…”
Zapraszamy na spektakl. Przyjdźcie, pokibicujcie Kindze lub Robertowi… a może obojgu….

Komedia „Kłopoty małżeńskie” to hołd złożony tym, którzy nie bacząc na trudy codziennego życia, mają odwagę wstąpić w związek małżeński, co często wiąże się z niekończącymi się wyrzeczeniami i emocjonalnymi kryzysami. Czym jest kamień filozoficzny, który sprawia, że ludzie chcą być razem? O co naprawdę kłócimy się, kiedy kłócimy się o niepościelone łóżko?”

Autorzy:
Mariusz Więcek
Jerzy Wójcicki

Obsada:
Anna Kociarz
Maciej Konopiński
(aktorzy Teatru Wybrzeże)

Reżyseria i Scenografia:
Maciej Konopiński

Muzyka:
Neoquartet,
Iwo Olszewski
Paweł Zagańczyk

Światło i dźwięk:
Martyna Janczewska

Czas trwania: 50 minut
Premiera: 5.09.2018

Wstęp bezpłatny

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot