Maciej Sadowski Kwadrat

5 października, 21.00

Maciej Sadowski Kwadrat miał być początkowo typowym projektem solowym muzyka jazzowego. Do własnych kompozycji Maciej poszukiwał współwykonawców, chcąc odpowiedzialność za cały projekt wziąć w swoje ręce. Do solowej produkcji dojrzewał długo, studiując klasykę i jazz, grając jako muzyk sesyjny w wielu projektach jazzowych oraz rozrywkowych, współtworząc muzykę z Sekstansem, Almost Jazz Group czy Marcinem Świetlickim i Zgniłością.

Potrzeba stworzenia czegoś własnego, nie tylko ze względu na nazwę, ale i mieszczącą się pod nią twórczość, pojawiła się tu naturalnie, wraz z poszukiwaniami własnego stylu. Pierwotna wersja MS2 to muzyka wywodząca się z jazzu, ale znacznie wychodząca poza klasyczne ramy tego gatunku, zarówno jeśli chodzi o instrumentarium, kompozycje jak i aranżacje. Odzwierciedlała indywidualne muzyczne podróże, inspiracje i potrzeby.

Ostateczny kształt Kwadrat nabrał jednak przede wszystkim dzięki ludziom, którzy się w ten projekt zaangażowali. Zaproszenie do wspólnych eksploracji bliskich przyjaciół, którzy od wielu lat budują między sobą unikatowe muzyczne porozumienie, podczas setek wspólnie zagranych jamów wypracowują specyficzny improwizacyjny styl, oddalający się zdecydowanie od jazzowych korzeni, garściami czerpiący z energii muzyki alternatywnej, transowej, rockowej czy metalowej, spowodowało przebudowanie pierwotnie założonej całości. Nie chodzi tu tylko o wprowadzenie nietypowych aranżacji w autorski materiał, złożony z melodii, rytmów i elektronicznych brzmień, ale dodanie całości ducha zespołu, który tak naprawdę od dawna już istniał i dawał nieoficjalne koncerty, z każdym kolejnym ewoluując (ewolucja ta zresztą daleka jest od spowolnienia). W nazwie zespołu, obok Macieja Sadowskiego, równie ważny jest Kwadrat.

YOUTUBE ►

FACEBOOK ►

BANDCAMP ►

SPOTIFY ► 

INSTAGRAM ► 

Bilety: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot