Michał Sołtan Loop! Solo feat. Rafał Dubicki

19 października, 21.00

Michał Sołtan, gitary i Loop Station,
z udziałem Rafała Dubickiego na trąbce.
Tego w BOTO jeszcze nie było!

Michał Sołtan zagra 19.10 swój solowy recital z najnowszej płyty.

Płyta MaloGranie to pop-jazz z elementami rocka i funku. Udział w nagraniach wzięła czołówka muzyków jazzowych w Polsce, oraz goście specjalni m.in. Dante Luciani, puzonista, który współpracował z Frankiem Sinatrą.
Po 16 latach działalności twórczej jako gitarzysta, kompozytor, Michał Sołtan zakochał się i zaczął śpiewać. Teksty i muzyka, zaaranżowane na Loop Station i wiele instrumentów zaowocowały ponad 80 koncertami w dużych i małych salach w latach 2015 – 2018 r.

Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Wychował się na rocku i popie, zakochany w jazzie. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r. Od 8 lat w każdy poniedziałek współtworzy warszawski Funk & Jazz Jam Session. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Single „Pan Sowa” , „Najlepiej”, „Weź” oraz „Dzieje się” prezentowane są w stacjach radiowych, m.in. Tok FM, Polskim Radiu i in. Supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox. W Polsce doświadczył Must Be The Music 9, 55 KFPP w Opolu, Tarnów Polskiej Piosenki. i.in. Teatry Rampa, Szekspirowski, BOTO i in. W 2017 roku wydał debiutancką płytę „MaloGranie”.

„Świetne piosenki (…) zaskakują świeżością, bo jest to muzyka, w której z każdego taktu emanuje radość grania.” (Daniel Wyszogrodzki, płyta tygodnia w Co Jest Grane, Gazeta Wyborcza)

„Michał w sposób wrażliwy i szczery opowiada historie swoim wyjątkowym, oryginalnie brzmiącym głosem. Duży plus za polskie teksty, poczucie humoru i nastrojowe ballady!” (Krystyna Stańko)

„Ostrzegam, można się zakochać” – 9/10 (Iśka Marchwica, interia.pl)

„Michał Sołtan – „MaloGranie”- płyta, od której człowiek się uzależnia… po pierwszym przesłuchaniu. Po dwóch latach występowania na scenie solo Michał stworzył potężny brzmieniowo zespół, który zniewala zarówno energią jak i przejmującym liryzmem” (Ryszard Wojciul)

„Wszystkie historie opowiedziane na płycie to historie prawdziwe, inspirowane malarstwem mojej życiowej partnerki – Magdaleny Jankowskiej. Inspirowane życiem, twórczością, naszymi wspólnymi MaloGraniami zarówno w zaciszu domowym jak i publicznie. Materiał to wynik miłości ogromnej, która zaowocowała tekstami, melodiami i … obrazami. Przez 2 lata mogłem sprawdzić na dużych i małych scenach jako „one man band” ten repertuar ponad 80 razy. Dzięki temu, utwierdziłem się, że warto zbudować zespół i wrócić do świata „prawdziwych instrumentów” i grać moje piosenki ze znakomitymi muzykami” (Michał Sołtan).

Official Trailer Michał Sołtan MaloGranie

Teledysk „Weź”

www.michalsoltan.com

fot. Krzysztof Gołąbek

Bilety: 35 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot