Koncert Kobiety Duo

31 października, 19.00

Porozmawiajmy o wrażliwości na drugiego człowieka, porozmawiajmy o sytuacjach, w których ktoś może potrzebować naszej pomocy. Pod takimi hasłami odbędzie się nasze kolejne spotkanie przy dźwiękach muzyki. Przyjdź i dowiedz się, co dobrego możemy robić dla innych w sytuacjach kryzysowych, a także w codziennym życiu. Spotkaniu towarzyszyć będzie zespół Kobiety Duo (w składzie Marta Handschke: głos, klawisz i Grzegorz Nawrocki: głos, gitara).

Kobiety powstały wiosną 1999 roku w Trójmieście z inicjatywy Grzegorza Nawrockiego. Zespół nagrał swoją debiutancką płytę w grudniu 2000 roku. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i słuchaczy. Zespół chwalono za chwytliwe melodie, niebanalne teksty i ciekawe aranżacje. Podczas swojej kilkunastoletniej działalności zespół nagrał jeszcze cztery albumy, zagrał niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą. Występował m.in. we Francji, Niemczech, Holandii oraz na najważniejszych polskich festiwalach związanych z muzyką niezależną.

Kobiety były nominowane do Paszportów Polityki 2007 w kategorii muzyka popularna. Płyta „Mutanty” została uznana za najlepszą polską płytę roku 2011 według miesięcznika Machina. „Podarte sukienki” uznane za najlepszy utwór roku roku 2015 niezależnej nagrody muzycznej Doki.
Ich muzykę nazywa się “avant- popem”, “alternatywnym rockiem z 3miasta”, „udaną próbą przeniknięcia muzyki alternatywnej na grunt popularny”. Najwyraźniej Kobiety nie podlegają konwencji i wymykają się schematom.

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot