LOCO STAR

14 listopada, 19.00

Kolejny koncert w ramach Sopot.Jasna Strona Nocy.

Zespół Loco Star łączy ze sobą różne rodzaje muzyki elektronicznej tworząc wielowarstwową, rytmiczną całość. Można go zaliczyć do nurtu tzw. Alternatywnego popu lub elektroniki sensualnej.
W skład zespołu wchodzą typowi muzyczni pasjonaci związani od lat z alternatywną sceną muzyczną. Liderem, głównym kompozytorem i producentem jest Tomek Ziętek. Brzmienie jego
trąbki możemy usłyszeć na wielu płytach artystów takich jak Mitch & Mitch , Kaszebe, Pink Freud, Dick 4 Dick, A koncertowo gościł w zespołach Kasi Nosowskiej czy Brodki.Tomek, trębacz nie tylko przyprawia o dreszcze swą grą, ale również obsługuje syntezatory i samplery. Ciepły i zadziorny wokal w zespole należy do bardzo utalentowanej Marsiji. Jest tez autorka lub
współautorką wszystkich tekstów. Jej wokal można również usłyszeć na płytach Smolika, Foxa i Daniela Blooma.
W 2005 roku twórcy teledysku Bodo Kurek, Andrzej Stareński i Andrzej Rudź do utworu Loco Star „So Light „ otrzymali Yacha w kategorii Animacja. W 2008 roku zespół pod skrzydłami Kayaxu nagrał płytę „Herbs”, która zyskała duże uznanie u słuchaczy i dziennikarzy. W muzycznym podsumowaniu w piśmie „Przekrój” płyta „Herbs” znalazła się wśród 10 najlepszych płyt roku 2008. Zepół miał także przyjemność stworzenia muzyki do sztuki „ID” reżyserowanej przez Marcina Libera.
W 2012 zespół wypuszcza na świat trzeci album „Shelter” z zaskakującym singlem „Artifiction”. Obecnie zespół przygotowuje nowy materiał.

SKŁAD ZESPOŁU
Marsija ( wokal)
Tomek Ziętek ( trabka i elektronika )

O ZESPOLE W SIECI
https://locostar.wordpress.com/
http://www.nowamuzyka.pl/2012/10/20/na-przekor-wszystkiemu/
http://www.polskieradionyc.com/?p=5674
http://rozrywka.trojmiasto.pl/Loco-Star-A-ty-co-dzisiaj-zrobiles-dla-siebien63252.html

 

WSTĘP WOLNY