Dextral, reż. Katarzyna Pawłowska / SKT 2018

19 listopada, 18.00

Cztery osoby o kompletnie różnych osobowościach, które nigdy wcześniej się nie spotkały. Korpo-wojowniczka, skromna nauczycielka, rozedrgana (jak o sobie mówi) aktorka oraz student tańca – spotykają się parę dni przed premiera eksperymentu.
Nie wiedzą, jakie otrzymają zadania i czym będą musieli się wykazać przed zniecierpliwioną publicznością. Pochodzą z różnych środowisk, są w różnym wieku. Czy są odważni, czy zdesperowani? A może pozbawieni instynktu samozachowawczego? W tej grze nie będzie żadnej nagrody ani zwycięzców.

Spektakl „Dextral” to produkcja Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Katarzyna Pawłowska, współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał i twórczyni Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał, działającego systematycznie od 4 lat w Poznaniu i eksperymentalnie w różnych częściach Polski z aktorami zawodowymi, a także amatorami. Kanwę scenariusza stanowią autentyczne historie uczestników eksperymentu.

„Spektakl nazywany jest eksperymentem teatralnym i… określenie to wydaje się być całkowicie trafione. Nigdy nie miałem okazji niczego podobnego oglądać na teatralnych deskach. Ale sam ten fakt czyniłby sztukę „jedynie” nowatorską, czy oryginalną, a „Dextral” jest czymś ponad to. Dlatego, że na scenie widzimy więcej, niż tylko odegrany scenariusz. Aktorzy owszem grają. Rzecz w tym, że samych siebie (…) Można śmiało powiedzieć, że „Dextral” to w sumie cztery spektakle, niemalże monodramy, bardzo zgrabnie spięte przez reżyserkę w spójną całość.”
(Marcin Wiśniewski „Śląskie jest Trendy”)

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Pawłowska
Muzyka: Natalia Natsq Markowska
Reżyseria Świateł : Maciej Dziaczko
Obsada: Agnieszka Batóg, Nina Wolska, Monika Szomko, Wojciech Marek Kozak, Katarzyna Pawłowska

***
Prezentacja konkursowa w ramach Sopockie Konsekwencje Teatralne 2018

Organizator: Teatr BOTO
Partner: Victus Apartamenty
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdansk, Prestiż. Magazyn Trójmiejski, e-teatr.pl, teatralia.pl

Projekt finansowany ze środków Miasta Sopotu.

BILETY:
>>> 35 zł – normalny 
>>> 30 zł – ulgowy (studenci, emeryci, Karta do Kultury, Karta Sopocka, honorowi Dawcy Krwi) 
>>> 20 zł – studencki artystyczny 
karnet normalny na wszystkie spektakle >>> 400 zł
karnet ulgowy na wszystkie spektakle >>> 340 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot