X-Projekt „Flamenco Industrial”

11 stycznia, 21.00

X-Projekt i płyta „Flamenco Industrial” to w założeniu muzyka oparta na wpływach flamenco i orientalnych rytmów, ale osadzona w środkowoeuropejskich tradycjach muzycznych. Brzmienie gitary elektrycznej przeplatane jest gitarą klasyczną, podane na jazz-rockowy sposób z etnicznymi elementami.

W nagraniu płyty udział wzięło kilka osób zaprzyjaźnionych z gitarzystą, czyli Adam Meryk grający na instrumentach klawiszowych, melodyce i wzbogacający brzmienie elektroniką oraz instrumentalistki z duetu Pinky Loops grające na skrzypcach i wiolonczeli. Dodatkowo na koncercie wystąpi Arkadiusz Kozakiewicz obsługujący instrumenty perkusyjne. Na koncercie nie zabraknie gitarowej improwizacji, dialogów instrumentalnych, zabawy rytmem, okraszonych elementami flamenco, jazzową barwą i rockowym, industrialnym pazurem.

X-Projekt to także wideoklipy. Pierwszy do utworu „Raices” został zrealizowany na dachach Stoczni Gdańskiej. Wystąpiły w nim tancerki flamenco ze szkoły tańca Andalu. W kolejnym do utworu „Lezna” można oglądać aktorów z Teatru Bo-Tak. Akcja rozgrywa się na wzgórzu przy ruinach dawnej kaplicy.
____________
Piotr Podlewski – gitarzysta, kompozytor, pedagog.
Od lat związany z formacją Abodus z którą wydał w 2017 roku bardzo dobrze przyjętą i wspartą trasą koncertową płytę „Labirynt”, która otrzymała bardzo wysokie noty w czasopismach m.in. „Teraz Rock” i „Magazynie Gitarzysta”.

Z kolejnym, alternatywnym, instrumentalnym projektem EjPiEj wydał dwie płyty: „EjPiEj” (2014) oraz „Jo” (2015) grając serię klubowych koncertów opartych na improwizacji z domieszką elektroniki.

Bilety: 20 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot