Jazzlights: Malowanie Dźwiękiem

1 lutego, 21.00

Jazzlights to trójmiejska formacja jazzowa malująca dźwiękiem, w skład której wchodzą:

Wojciech Bergiel – saksofon tenorowy, kompozycje
Adam Żuchowski – kontrabas
Dominik Kisiel- fortepian
Adam Golicki – perkusja

To  stwarzanie i eksplorowanie muzycznej przestrzeni, nadanie jej malowniczej i kolorowej formy po to by nawiązywać dialog – to podróż ku indywidualnej prawdzie i próba połączenia się z nią . Podróż ta, za każdym razem inna, jest czasami  pełna refleksji i zadumy, innym razem radosna i pełna wrażeń.

Muzyka niesie ze sobą niesamowity potencjał doświadczania, umożliwiający łączenie się z własnymi emocjami. Za jej pomocą można  budować relacje, przekazywać wartości, poruszać i skłaniać do refleksji.
Naszą wizją jest stwarzanie wspierającej przestrzeni do takiego właśnie odczuwania i czynnego uczestnictwa w muzycznym procesie.
Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnej muzycznej podróży.

Wojciech Bergiel – saksofonista, kompozytor. Absolwent akademii muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały oraz absolwent Politechniki Gdańskiej. Współpracował m.inn z Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Koszalińską, big bandem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu warsztatach prowadzonych przez znakomitych muzyków m.in: Kurt Rosenwinkel, Piotr Wojtasik, Peter Hertmans, Lage Lund.
Zainspirowany twórczością jazzowych i awangardowych muzyków takich jak Keith Jarrett, Pharoah Sanders, Bill Evans czy Kurt Rosenwinkel poszukuje własnego języka ekspresji.  Twórcę interesują zagadnienia impresjonizmu w muzyce, przedstawiania tu i teraz za pomocą malowniczych i obrazowych kompozycji.

Adam Żuchowski – kontrabasista, aranżer i kompozytor . Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2002 roku kierownik muzyczny Teatru Atelier w Sopocie. Aranżer większości projektów muzycznych i spektakli realizowanych przez Andre Ochodlo. Skomponował muzykę do sztuk: Przełamując fale Vivian Nielsen i Larsa von Triera, Kto się boi Wirginii Wolf Edwarda Albeego, Plaża Petera Asmussena. Współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi m.in. Tomaszem Sowińskim (w projektach Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group – SYNERGY i ILLUSTRATION), Dominikiem Bukowskim, Piotrem Manią. Razem z Piotrem Manią i Tomkiem Sowińskim współtworzy Mania Trio, które w kwietniu br. otrzymało Fryderyka w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę „Pearl”.

Dominik Kisiel- muzyk, pianista, kompozytor jazzowy działający na terenie trójmiasta. Absolwent AM w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej u prof. W. Nahornego i dr S. Jaskułke.
W 2017 roku z zespołem „Dominik Kisiel Exploration Quartet” zdobył nagrodę główną na 'XX Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu’. W lutym 2018 roku zdobył nagrodę główną w konkursie 'LOTOS Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz otrzymał statuetkę Aniołka Jazzowego 2018.
Laureat I miejsca 'XI Novum Jazz Festival’ 2018 w Łomży.
Ma na koncie dwie płyty – 'Exploration’, Live at Radio Katowice’

Adam Golicki – perkusista, absolwent   kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Laureat  Ogólnopolskiego Konkursu Perkusyjnego we Wrocławiu. Następnie w 2005 r. z zespołem Paul Band zdobywca I miejsce oraz nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.
Aktywny muzyk gdańskiej sceny jazzowej współpracujący z  takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Alex Band, Confusion Project.

BILETY:
>>> przedsprzedaż 25 zł
>>> w dniu koncertu 30 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot