The CURLY ORGAN – Galway IRL / Houston

26 lutego, 19:30

T H E  C U R L Y  O R G A N

Zaraźliwe, wprowadzające w trans brzmienie oraz teksty ujawniające czułość, delikatność i zaciekawienie ludzkimi zachowaniami i postawami.

The Curly Organ (AKA Donal McConnon) jest niepowtarzalną mieszanką artysty, kompozytora i producenta, który przez cały miesiąc inspirując się uzyskanym doświadczeniem stworzył płytę (4 EPs (2017)); który regularnie prowadził konwersacje z nieznajomymi poprzez niewerbalną muzyczną ekspresję (Do You Speak Bell? (2018)); a także rozwinął na szeroką skalę występy na żywo, robiąc użytek z ręcznie rysowanych efektów wizualnych oraz medytacji, za pomocą której wprowadzał słuchaczy w najróżniejsze miejsca swojej wyobraźni.

Przywołany z wietrznego-zachodniego irlandzkiego miasta Galway, gdzie Donal jest znany jako kluczowy twórca progresywno-folkowego stylu, My Fellow Sponges. Podczas gdy występy Sponges znane są z ich spontanicznej energii i mieszanki różnorodnych stylów muzycznych, The Curly Organ łapie Cię delikatnie za rękę i prowadzi subtelnie na spacer przez muzeum ludzkich doświadczeń i przeżyć (zarówno tych skrajnych, jak i banalnych). Ten artysta pragnie nadać wyjątkowego znaczenia swoim występom. Katharsis jest celem, który chce osiągnąć, zarówno u siebie jak i u swoich słuchaczy.

Skład:

Donal McConnon – wokal, harmonijka ustna, gitara akustyczna – w dwóch słowach człowiek orkiestra.

Live:

Dyladvised Blog:

https://dyladvisedramblings.wordpress.com/

HOUSTON

Obecnie muzyka Houston – zespół to elektryzująca mieszanka folku, rocka, popu oraz muzyki kabaretowej, wzbogacona o brzmienia gitary basowej, gitary elektrycznej i pianina.

Na początku działalności zespół czerpał inspiracje z amerykańskiego folku, głównie z twórczości Boba Dylana. Piosenki opierały się na akustycznym brzmieniu banjo, gitary akustycznej, skrzypiec, cajona, harmonijki ustnej i harmonii wokalnych.

Zespół powstał z inicjatywy Miłosza Kaczmarka i Makarego Siudema, którzy zaprosili do współpracy Kasię Babirecką-Mróz, Kubę Mroza, Bartka Kaisera i Mikołaja Koziarę.

Trasa koncertowa to również promocja świeżo nagranej epki przez zespół.

Skład:

Miłosz Kaczmarek – główny wokal, harmonijka ustna, pianino
Makary Siudem – banjo, gitara elektryczna
Katarzyna Babirecka-Mróz – skrzypce, harmonie wokalne
Jakub Mróz – cajon, perkusjonalia
Mikołaj Koziara – gitara basowa
Bartosz Kaiser – gitara akustyczna, harmonie wokalne

Live:

Epka:

 

BILETY:
>>> 15 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot