100% rock and rolla – Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna

23 marca, 21.00

100% rock and rolla gwarantuje MGR (Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna) na koncercie w dniu 23 marca. Data to nieprzypadkowa. 60 lat wcześniej w gdańskim klubie Rudy Kot miał miejsce pierwszy w Polsce koncert zespołu Rhythm and Blues, założonego przez Franciszka Walickiego. Repertuar  owego koncertu to przeboje rock and rolla, który od tego momentu zaczął podbijać młodzieżową publiczność.

Rock and roll to więcej niż muzyka. To nowy styl życia młodzieży, nowa moda, nowy styl tańca. Klimat niezapomnianego koncertu i jego konsekwencji dla polskiej muzyki rockowej przypomni MGR – Muzyczna Grupa Rekonstrukcyjna. Zespół powołali do życia „weterani” najciekawszych trójmiejskich składów rockowych lat 60. Frontmanem jest Jerzy Kozłowski, były wokalista grupy ABC Andrzeja Nebeskiego, który po latach spędzonych w Kanadzie wrócił do rodzinnej Gdyni… i porwał swoim zapałem do „rekonstrukcji” rock and rolla kilku wciąż aktywnych muzyków, którzy lata świetności przypominają, odwołując się do autentycznych brzmień, repertuaru, żywiołowych reakcji.

Koncert poprowadzi red. Stanisław Danielewicz, zapraszając w podróż wspomnień do czasów, gdy powstawały w Trójmieście najważniejsze polskie zespoły rockowe.

Żywiołowy repertuar o niepowtarzalnym, autentycznym brzmieniu muzyki lat 60. wykonają muzycy MGR:
Jerzy Kozłowski – śpiew,
Lech Gackowski – gitara basowa,
Tadeusz Hofman – gitara,
Maciej Stefanów – perkusja,
Stanisław Danielewicz- organy, prowadzenie.

Mile widziani są na sali maniacy rock and rolla, jeśli ich marynary będą fruwać w rytm przebojów tak, jak  to było w roku 1959 w Rudym Kocie.

Bilety: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot