Somebody’s quartet (Mathisen / Gemmer / Hinz / Fryland)

29 marca, 21.00

Norweski gitarzysta i kompozytor, Svein Rikard Mathisen, wydał z zespołem Somebody’s Quartet dwa albumy. Oba – „Copenhagen Diaries” (2015) oraz „Monsters” (2017) – zostały docenione przez krytykę.

Muzykę Mathisensa można opisać jako współczeny jazz, otwarty na improwizację, oparty na czystej melodii i genialnej interakcji pomiędzy członkami zespołu, którzy znają się bardzo dobrze po wielu latach wspólnego grania.

Somebody’s Quartet:
Svein Rikard Mathisen (NO) – gitara, kompozycje
Søren Gemmer (DK) – piano
Paul Hinz (SE) – bass
Andreas Fryland (DK) – perkusja

O albumie „Monsters”:
„Svein Rikard Mathisen jest nie tylko wyśmienitym gitarzystą z wysmakowanymi pomysłami na improwizację, pełnymi ekspresji i zbalansowanymi dźwiękami, ale posiada też znakomite kwalifikacje do tworzenia kompozycji. Słychać to szczególnie na jego drugim albumie, „Monsters”. Każdy utwór stanowi osobną opowieść. Ogromny wkład pozostałych członków zespołu zmienia ten album w prawdziwą perełkę”
Petter Wettre

„Debiut, COPENHAGEN DIARIES, został – bardzo słusznie zresztą – doceniony przez krytykę. Drugi album też. Nowoczesny, minimalistyczny i melancholijny jazz instrumentalny. Svein Rikard Mathisen jest bardzo utalentowanym kompozytorem i gitarzystą”
Ivan Rod

„Svein Rikard Mathisen jest gitarzystą zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości”
Tor Hammerø, Copenhagen Jazz festival 2017

BILETY:
>>> przedsprzedaż: 25 zł
>>> w dniu koncertu: 30 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot