V Nieformalny Festiwal Piosenki Aktorskiej w Sopocie – DISCO

4 Maja, 20.30

4 maja na scenie letniej Teatru BOTO odbędzie się V Nieformalny Festiwal Piosenki Aktorskiej w Sopocie.

Motyw przewodni tegorocznej edycji – DISCO!

wstęp wolny

Zespół:
Łukasz Sasko – gitara, opracowanie muzyczne
Adam Żuchowski – kontrabas
Paweł Osicki – perkusja
Paweł Witulski – klawisze

Wystąpią dla państwa:

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot

Sylwia Góra Weber

Pierwszą potwierdzoną artystką jest zwyciężczyni tegorocznej edycji – Sylwia Góra Weber!

Aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu.

Od 2010 roku związana z Fundacją Teatru BOTO, której jest współzałożycielką i wiceprezeską. Od roku 2011 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

fot. Jurek Bartkowski (zdjęcie z IV Francuskiego Nieformalnego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, który również wygrała).

Szymon Jachimek

nie tylko kobiety będą śpiewały na naszym Festiwalu. oto kolejny uczestnik – Szymon Jachimek!

Improwizator, konferansjer, dramatopisarz (choć bardziej komedio-). Występuje w grupach Dzikie Węże i Jachimek-Tremiszewski Trio. Jego sztuki są wystawiane przez szereg teatrów instytucjonalnych i nie. Dostał parę nagród. Występował w Kabarecie Limo. Lubi śpiewać. Acz widownia nie zawsze lubi słuchać.

Joanna Pasternak

Absolwentka PPSWA im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od tamtego roku związana z Opolskim Teatrem Lalki i Aktora, gdzie można ją zobaczyć w spektaklu „Zraniony jeleń”. Laureatka XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego.
W czerwcu będziemy mogli ją oglądać w nowym spektaklu, którego premiera odbędzie się w Teatrze BOTO.

Adam Turczyk

Zdobywca nagrody Tukana Dziennikarzy na 37 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Wyróżniony w Łodzi na Festiwalu Szkół Teatralnych za role w spektaklach MIŁOŚĆ w reżyserii Cezarego Ibera oraz POCZEKALNIA SZEŚĆ-DWA-ZERO w reżyserii Marka Fiedora. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – filia we Wrocławiu.

Anna "Wiosna" Rogowska

Drugą gwiazdą, która potwierdziła swoją obecność, jest Anna Wiosna Rogowska i będzie to jej debiut na Nieformalnym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Sopocie!

Anna Wiosna Rogowska. Przez lata współtworzyła wyłącznie projekty wykonujące muzykę elektroniczną. Wokalistka debiutująca w piosence aktorskiej, wspierająca w BOTO scenę bluesową i jazzową. Lubi jeść w BOTO słone paluszki i pić gin z tonikiem.

Magdalena Bochan-Jachimek

będzie rodzinnie – na Festiwalu wystąpi też Magdalena Bochan-Jachimek!

Aktorka, improwizatorka, instruktorka teatralna, reżyserka, producentka. A także magisterka inżynierka ochrony środowiska. Współczesna kobieta renesansu. Prowadzi warsztaty teatralne „W Kaczych Butach”, autorskie imprezy Teatrzyk Bezwstydny oraz Teatrzyk Młodego Artysty, a bywa, że i Konferencję Rybną. Produkuje spektakle, w których gra, choć gra nie tylko w tych, które produkuje. Ostatnio spełnia marzenia w drugim monodramie – „Złota Rybka przed 40-tką”, który jest jej debiutem dramaturgicznym. Szydełkuje, maluje, czasem zrobi stolik.

W BOTO można ją zobaczyć w autorskim monodramie „Złota rybka przed 40-tką”

Wojciech Stachura

Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku, gdzie już w trakcie studiów udało mu się pracować w Białostockim Teatrze Lalek oraz w Teatrze Latarnia Magiczna. Aktor w gdańskim Teatrze Miniatura – debiutował tam w 2013 roku w spektaklu w reżyserii Michała Derlatki.

Magdalena Smuk

na tegorocznym Nieformalnym wystąpi też oczywiście Magdalena Smuk.

Aktorka, solistka, absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. 
Występuje na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni od 1994 r. Można zobaczyć ją w rolach: Fiony w „Shreku”, Jan w „Grease” , Pani Meliton: „Lalka” , Chawy: „Skrzypek na dachu”, Agnieszki: „Francesco”, Barbary Markowskiej: „Szalone nożyczki”, Mary Hubert: „Siostrunie”.

W Teatrze BOTO można ją zobaczyć w spektaklu „Wróżka z kranu” w reż. Michała Derlatki.

Agnieszka "Rassa" Rasalska

kolejna osoba, bez której Nieformalny nie mógłby się odbyć – Agnieszka „Rassa” Rassalska!

Dyplomowana aktorka, wokalistka, autorka tekstów. Absolwentka Studium wokalno – aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Laureatka festiwalowej nagrody Srebrnego Tukana za interpretację tekstu Agnieszki Osieckiej ” Drzewo mojej Matki ” w towarzystwie zespołu No Limits, podczas Przegladu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2008 roku

Paweł Sikora

Aktor i kostiumograf w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno Aktorskiego działającego przy Teatrze Baduszkowej. Fan piór, cekinów i wysoko rzucanych nóg. Można zobaczyć go w spektaklach na Dużej Scenie Muzycznego. Autor kostiumów i scenografii do „Rewii Piosenki” i „Maanam – metamorfozy”.
W Teatrze BOTO od dwóch lat w O!Polskim festiwalu piosenki.

Dziękujemy wszystkim za przybycie! Mimo warunków pogodowych, było gorąco.