Łukasz Juźko Quartet 

31 maja, 21.00

Łukasz Juźko Quartet
31 maja, godz. 21:00
Teatr BOTO, Sopot

Skład:
Maja Babyszka – pianino
Maksymilian Kreft – perkusja
Piotr Szajrych – kontrabas
Łukasz Juźko – saksofon

Maja Babyszka – pianistka i wokalistka młodego pokolenia. Studentka Wydziału Jazzu w klasie Krzysztofa Herdzina na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat, jest wychowanką Klasy Talentów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.
Brała udział w wielu konkursach w kraju i za granicą.
Ma na swoim koncie również osiągnięcia z dziedziny pianistyki klasycznej – główne nagrody w konkursach m. innymi w Paryżu, Mediolanie, Sofii i Rzymie.
Otrzymała stypendium na udział w warsztatach Internal Compass w Izraelu oraz Morningside Music Bridge w Kanadzie. Uczestniczyła także w Warsztatach Jazzowych w Chodzieży, gdzie w 2018 roku dostała nagrodę główną Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
Najlepiej odnajduje się w łączeniu jazzu z muzyką klasyczną i ludową.

Maksymilian Kreft – perkusista  młodego pokolenia.
Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej im Zygmunta Noskowskiego w Gdyni w klasie fortepianu.
Umiejętności gry na zestawie perkusyjnym zaczą rozwijać w wieku 14 lat pod okiem takich perkusistów jak: Paweł Osicki, Grzegorz Sycz, Adam Golicki. W wieku 16 lat zaczął występować z czołowymi muzykami trójmiejskiej sceny jazzowej. Jako siedemnastolatek zdobył indywidualną nagrodę na Festivalu Jazz nad Odrą z zespołem Marcin Janek Extradition Quintet, z którym otrzymali również 3 miejsce, z tym samym zespołem zostali wyróżnieni podczas Ogólnopolskiego przeglądu mlodych zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni. Uczestnik warsztatów New York jazz Masters m.in z Aaronem Goldbergiem, Dena Derose, Miguelem Zenonem, Luques Curtisem, Ali Jacksonem, Mikem Moreno. Występował na Sopot Molo Jazz Festival, Vertigo Summer Jazz Festival, Jazz w lesie, Jazz nad Odrą, Sopot Jazz Festival.
Swobodnie porusza się w różnych stylistykach muzycznych najlepiej odnajduje się w jazz fusion i modern jazz.

Piotr Szajrych – Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie dr Piotra Kułakowskiego
Gra na kontrabasie i gitarze basowej.
Współpracuje z licznymi trójmiejskimi zespołami. Interesuje go jazz, rock, muzyka elektroniczna i muzyka ludowa.

Łukasz Juźko – saksofonista, kompozytor, inicjator projektów muzycznych, laureat wielu konkursów i festiwali. Jego debiutem na scenie jazzowej był koncert z gwiazdą Nowego Jorku – Judy Bady, w którym wziął udział jako dwudziestolatek. Jest absolwentem kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały.
Brał udział w wielu warsztatach oraz współpracował z takimi muzykami jak: Piotr Wojtasik, Judy Bady, Billy Harper, Newman Tylor Baker, Francesca Tanksley, Maciej Sikała, Wayne Dockery, Steve McCraven, prof. Jerzy Jarosik, The Belmondo Brothers Quintet, John Batsch, Sylwester Ostrowski, Reggie Moore.

Na temat muzyki myśli w ten sposób:
„Muzyka musi być jakaś i o czymś. Moja muzyka jest o nadziei. Szczerość jest również istotna. Powołaniem człowieka, każdego człowieka jest zwyciężanie. Zwyciężanie przeciwności i przezwyciężanie problemów. Każdy ma w swoim sercu coś dla siebie, czym nie chce się dzielić ze światem i moja muzyka jest środkiem wyrazu tego, co noszę w sobie, co czuję i jak to czuję. Niech to ludzie nazywają tak jak chcą – to jest jazz.”

Do każdego zakupionego biletu będzie możliwość kupienia płyty w cenie 15 zł. Płyta 25 zł.

Bilety: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot