Krzysia Górniak Quartet „North Edition” / koncert w ogródku

3 lipca, 20.00

Krzysia Górniak tym razem zaprosiła do współpracy trójmiejskich muzyków. North Edition będzie oparty o improwizację i melodyjne tematy. To nowoczesny, gitarowy jazz, w którym pobrzmiewają echa muzyki skandynawskiej, a także elementy fusion i latino.  Kwartet zaprezentuje repertuar z albumu  ”Moments” (2016) wydanego przez Polskie Radio, oraz nowe kompozycje zapowiadane na płycie, która będzie wydana na jesieni 2019 r.

Skład:
Krzysia Górniak – gitara
Ilona Damięcka – fortepian
Paweł Urowski – kontrabas
Antoni Wojnar – perkusja

KRZYSIA GÓRNIAK – jedna z najlepszych gitarzystek jazzowych w Europie, kompozytorka, producentka, aranżerka. Obdarzona niezwykłą osobowością artystyczną od wielu lat koncertuje na scenach festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą, a także w filharmoniach i teatrach muzycznych m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, Grecji, Słowenii. Jej sposób grania to połączenie wirtuozerii z subtelną kobiecością, odnajduje się w wielu stylach muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach. Współpracuje z muzykami jazzowymi, a także grywa z orkiestrami symfonicznymi i kwartetami smyczkowymi. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego i Sztuki Dramatycznej w Grazu (Austria) w klasie gitary jazzowej. Wydała kilka albumów, m.in. Emotions (2009), Feelings (2012), Tribute to Nat King Cole (2015), Moments (2016).
www.krzysiagorniak.pl

ILONA DAMIĘCKA – pianistka, wokalistka, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej – Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, członkini Stowarzyszenia Muzyków Jazzowych. Od najmłodszych lat rozwijała się pod kierunkiem Wojciecha Niedzieli, u którego zdobywała wiedzę na temat harmonii i improwizacji oraz stylów jazzowych. Pod koniec studiów przeprowadziła się do Krakowa. Tam też, przez okres dwóch lat, współpracowała z saksofonistą Januszem Muniakiem.

>>> koncert w ogródku <<<
>>> wstęp wolny <<<

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot