Kwartet Bonsai – Minimal Night

23 sierpnia, 21.00

“Minimal Night” to wieczór pełen kontrastów, którego punktem wyjścia jest muzyka minimalistyczna w wykonaniu Kwartetu Bonsai. Jej swoista transowość, medytacyjność, a także wielobarwność pozwolą na chwilę oderwać się od otaczającego świata. Towarzyszący jej program jest skonstruowany tak, żeby zapewnić całą game emocji I przeżyć. Projekt ten powstał z chęci wprowadzenia brzmienia właściwego klasycznym kwartetom smyczkowym w nowe, nieoczywiste przestrzenie.

Zespół tworzą cztery dziewczyny: dwie Ole grające na skrzypcach, Asia na altówce i Weronika na wiolonczeli – które poznały się w sprzyjających okolicznościach generowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku. Wychowane w nurcie muzyki klasycznej starają się szukać dla niej nowych form wyrazu.
Pociągają je kontrasty, zarówno w sztuce, jak i w życiu. Czerpią inspiracje z własnych muzycznych doświadczeń i odkryć oraz z siebie nawzajem. Osobno biorą udział w wielu projektach, pracują w różnych orkiestrach i zespołach, jednak razem tworzą coś świeżego, do czego zawsze czują potrzebę wracać.
Od lat współpracują ze środowiskiem jazzmanów oraz artystów sceny musicalowej i rozrywkowej.
Wielokrotnie zapraszane do studyjnej współpracy mają na koncie gościnne występy na krążkach m.in. Alicji Serowik, Ralpha Kamińskiego, Jagody Jagson czy Pauliny Grochowskiej.

BILETY:
>>> 20 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot