Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy, reż. Magda Szpecht / SNF 2019

27 sierpnia, 20.00

>> Spektakl prezentowany w ramach Festiwalu Teatru Dokumentalnego Sopot Non-Fiction 2019 <<<

Prezentacja: 27 sierpnia 2019, godz. 20:00
Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, ul. Bohaterów Monte Cassino 30, Sopot 

„Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy” – spektakl inspirowany książkami Marcina Wichy: „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” oraz „Jak przestałem kochać design”

Teatr Fredry w Gnieźnie
reżyseria: Magda Szpecht
scenariusz i dramaturgia: Łukasz Wojtysko
scenografia: Michał Korchowiec
muzyka: Krzysztof Kaliski
wideo art.: Wojtek Doroszuk
fonosfera: Maciej Szymborski
występują: Kamila Banasiak, Zuzanna Czerniejewska, Jan Niemczyk oraz Lucyna Kaszyńska (gościnnie), Stefania Wojciak (gościnnie), Marek Szymaniak (gościnnie)
inspicjent : Ewa Malicka

Bohaterowie spektaklu wspominają zmarłych rodziców. Ale ich historie zostają opowiedziane z perspektywy rzeczy – przedmiotów, które zostawili po sobie rodzice. Desek kreślarskich, ulubionych książek, ukochanych kapci, kawałka drewna, tabliczki na drzwi czy porcelanowej krowy. Co mówią o nas przedmioty i jak nas zapamiętają? – to podstawowe pytanie zadawane przez twórców spektaklu „Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy.”
Inspiracją dla scenariusza Łukasza Wojtyski były dwie znakomite książki Marcina Wichy („Jak przestałem kochać design”, „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”) oraz wspomnienia trójki mieszkańców Gniezna i jego okolic: Lucyny Kaszyńskiej, Marka Szymaniaka i Stefanii Wojciak. 
Twórcy badają relacje współistnienia człowieka i przedmiotów, związki tego co ludzkie i emocjonalne z tym, co pozornie nieożywione. Zauważają przedmioty. I wykorzystują rekwizyty pochodzące z teatralnego recyklingu, by stworzyć opowieść o rodzicach, ale też projektowaniu i jego wpływie na codzienne życie. Opowieść o międzypokoleniowej wymianie przedmiotów oraz o tym, że teksty Marcina Wichy budzą w nas niepohamowaną potrzebę opowiadania własnych historii.
Za „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcin Wicha otrzymał Nagrodę Nike 2018.

***
więcej na: www.sopotnonfiction.pl

 

BILETY:
>>> 35 zł (normalne)
>>> 30 zł (ulgowe)
online oraz w kasach Teatru Wybrzeże 

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot