Monte Verita

18 października, 21.00

Grupa audiowizualna, cztery przyjazne duszyczki przybyłe z innych galaktyk – mowa o inspiracjach muzycznych. Lukas, który zainicjował powstanie składu, a którego serce wzdycha nieodmiennie od kilkunastu lat do muzyki wydanej w wytwórni Motown, do brzmienia Beatlesów i uroku Klenczona, spotkał Zuzannę opowiadającą o magnetyzmie wiolinowego korpusu basowego i o wielu niepopularnych utworach lat 60-tych i 70-tych. Lukas napomknął o fenomenologicznym Arturze, który rozpoczyna swój dzień od pieśni Mr. Bungle do porannej kajzerki, a tak generalnie to gra w metalowym zespole. Wraz z Arturem, niespodziewanie niczym króliczek z jaskini Monty Pythona wyskoczył Tomek, którego charyzma ożywiłaby nawet Sputnik, a który chłonie na potęgę twory największych muzycznych freaków i pasjonatów, np. R. Stevie Moore i Connan Mockasin. Tak więc dzięki fizyce i prawu przyciągania, zaistniał taki czterogłowy twór mający nadzieję niesienia dobrej muzycznej nowiny prosto z czeluści zdrowego szurnięcia. Wszystko dla muzyki.

Why Monte Verita?
Monte Verita (dosłownie “góra prawdy”) to wzgórze nieopodal szwajcarskiego miasteczka Ascona. W 1900 roku powstaje tam społeczność artystów i wolnomyślicieli, eksperymentujących z alternatywnymi sposobami życia.

Skład:
Lucky Lu – wokal, gitara
Zu Moon – wokal, bas
Tom Rafello – wokal, perkusja
Art Salsa – gitara

***
SUPPORT: The Ride Back

“W 2017 roku trzech muzyków odłączyło się od swojego ówczesnego składu, aby na własną rękę rozpocząć rock n’ rollową przygodę.” — W ten sposób można by określić początki zespołu The Ride Back, którego szeregi zasilał gitarzysta Damian Puszkar, wokalista Kamil Wydra oraz gitarzysta Marceli Mendyk. Zespół, grając w trójmieście akustycznego bluesa, z czasem przerodził się w pędzącą lokomotywę czystej energii elektrycznej.

Wczoraj trzech, dziś pięciu.

Niedługo później dołączył do składu Dawid Tokarski(zastępując drugiego gitarzystę Marcelego), którego muzyczne korzenie świetnie pokryły się z bluesowym feelingiem całego projektu. Następnie, wraz ze swoim uduchowionym podejściem do gitary basowej, zjawił się Mikołaj Kuś oraz kipiący dekadentyzmem, fantastyczny perkusista Maciej Rybicki.

W ten sposób TRB osiągnęło pełnię soczystego brzmienia jaki niesie za sobą prawdziwy Rock N’ Roll. Melodia i energia połączone z dobrym gitarowym riffem daje nam klasykę w nowym, świeżym wydaniu.

Członkowie zespołu:

Kamil Wydra – Wokal
Damian Puszkar – Gitara
Mikołaj Kuś – Gitara basowa
Maciej Rybicki – Perkusja
Dawid Tokarski – Gitara

Fb: www.facebook.com/TheRideBackOfficial/
Ig: www.instagram.com/therideback3city/

Najnowszy singiel:
https://youtu.be/8xN0o727HQg

 

Bilety: 15 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot