Stanisław Słowiński / Astral Balloon DUO

13 grudnia, 21.00

Zapraszamy na specjalny koncert w ramach Visions Promo Tour 2019.

Koncert Stanisław Słowiński / Astral Balloon DUO – kompozycje solowe oraz utwory z albumów Landscapes Too Easy to Explain i Visions | Between Love & Death w opracowaniach na skrzypce solo, elektronikę i looper.

I Koncert skrzypcowy „Visions” Stanisława Słowińskiego to kompozycja, której podwalinami są muzyczne mosty łączące inspirację klasycznym kanonem wielkich skrzypcowych form solistycznych oraz bogatą historią skrzypiec jako instrumentu solowego na gruncie muzyki jazzowej i improwizowanej.
Podobnie stylistycznie – za punkt wyjścia kompozytor obrał inspirację klasycznym kanonem skrzypcowych kompozycji solowych; patrząc na tą literaturę kompleksowo – od dzieł klasycznych, przez wciąż dominujące na scenach świata koncerty romantyczne, po dzieła współczesne, ze szczególnym naciskiem na twórczość polskich kompozytorów takich jak m.in. Karol Szymanowski, czy H.M. Górecki.

Astral Balloon to sonorystyczny przelot od hip-hopowych bitów wędzonych w nowohuckim dymie, aż do psychodelicznego techno prosto z krakowskich piwnic. Uciekając od brzmieniowych szablonów tworzy świeże, dojrzewające brzmienie, niepodobne do tego, co zwykliśmy słyszeć w polskich radiach.

Bilety:
25 zł – przedsprzedaż
35 zł – w dniu koncertu

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot