Lepiej 'Kłębek’ Niż Wcale Tour – Kinga i Karolina Pruś

14 lutego, 21.00

Kinga i Karolina Pruś (soul/alternative/R’n’B) wyruszają w trasę „Lepiej 'Kłębek’ Niż Wcale”!

KiK – bliźniaczki o odmiennych temperamentach, które łączy wspólny talent i pasja do muzyki. Mając za sobą sukcesy w wielu projektach, postanowiły tworzyć muzykę najbliższą swoim sercom. Obrazowe i intrygujące teksty, oprawione są muzyką będącą wypadkową fascynacji soulem, szeroko pojętą alternatywą z Kinga i Karolina, wraz ze swoim zespołem, mają już za sobą m.in. zwycięstwo w Pif Paff Festiwal, co umożliwiło im nagranie części materiału na debiutancką płytę. Ich muzykę doceniły również siostry Przybysz zasiadające w jury konkursu Discovered by Good Time Radio, przyznając Kindze i Karolinie II miejsce w kategorii „R’N’B-Soul-Blues-Alternative”

Sampler audio – Soundcloud
„Lovely” by Billie Eilish (feat. Khalid) – Kinga i Karolina Pruś (cover)
Album Kłębek na Spotify

KIK o SOBIE:
Jesteśmy siostrami. Ten fakt mimo, iż brzmi normalnie, nam tej normalności nie dodał. Powstałyśmy dziewiątego października w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku. Wtedy powstał też wielki szaszor, który mamy wrażenie przygasa tylko chwilami, kiedy śpimy.
Dzięki rodzinie gramy i śpiewamy. Dodatkowo jedna rzecz sprawiła, że tworzymy. To ta cholerna rutyna, która u nas polegała na możliwości codziennego przyglądania się swojemu obliczu w twarzy obok. Tak.
Każdy chcę być wyjątkowy. My też.
Dlatego powstał ‚Kłębek’.
Zbiór piosenek o tym, co widujemy codziennie. O nas, nam tak dobrze znanych i o tym co fajnie byłoby poznać. Opowiadamy o miłości, która bolała, o szczęściach w nieszczęsnych czasach wchodzenia w świat, w którym przestałyśmy być ‚, patrz jakie to słodkie, siostry śpiewają’’, tylko kobietami.
Lata prac nad warsztatem, skończone szkoły, umiejętności wokalne i instrumentalne. Gramy z świetnymi muzykami. Oni to dopiero mają umiejętności…
Jest jeszcze coś. Z jakichś idących z wnętrza pobudek chcemy się pochwalić. Tym jak radzimy sobie z tym jakie jesteśmy i jak to ogarniamy dzisiaj. Jak wszystko staje się piękne i proste, kiedy to możesz komuś zagrać prosto w twarz. Podzielić na pół, albo na więcej, w zależności ile osób słucha.

Kilka naszych dokonań:
– Zwycięstwo Pif Paff Festiwal
– 16.11.2013- Poznań, konkurs radiowy „Discovered By Good Time Radio”- II Miejsce (w kategorii soul/alternative/r&b)
– 11.04.2013- Gdańsk, Klub X Kwadrat- Konkurs „Muzyczne Ug-ięcie”- Nagroda Laureata ( w ramach nagrody nagrania w Radiu Gdańsk i wydawnictwo muzyczne dla 10 najlepszych zespołów „Mug-2013”
– 12.07.2014- Konkurs „o Bursztynowy Mikrofon Radia Koszalin” W Ramach „Bałtyk Festiwal Media i Sztuka 2014”- nagroda Dziennikarzy – (nagrodą jest koncert w studiu im. Czesława Niemena w Radiu Koszalin)

BILETY:
>>> przedsprzedaż 40 zł
>>> w dniu koncertu 50 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot