SOPOT Imprezowo ’60 – wystawa fotografii Krzysztofa Stryjeckiego

28 lutego, 20.00

28 lutego zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Stryjeckiego, który dokumentował muzyczne i imprezowe życie Sopotu w latach 60. Z tej okazji postaramy się odtworzyć klimat tamtych zabaw. Będzie bigbit, będzie rock’n’roll, będą szalone lata 60.

Wyboru zdjęć dokonał syn Krzysztofa Stryjeckiego, Sebastian Stryjecki. „Mój ojciec był fotografem amatorem. Mieszkał w Sopocie. Razem z braćmi – Markiem i Grzegorzem posiadali jak na tamte czasy profesjonalną ciemnię i zajmowali się robieniem i wywoływaniem zdjęć. Ojciec skupiał się na fotografowaniu Sopotu z akcentem na jego rozrywkową stronę. Fotografował sopockie prywatki, koncerty a także pierwszy na wybrzeżu prawdziwy klub muzyczny Non Stop. Działalność „Non Stopu” rozpoczęła się z inicjatywy Franciszka Walickiego, przy współpracy z gastronomią sopocką w 1961 roku. W latach 1962-1963 prowadzony był przez był Krzysztofa Klenczona. W tamtym okresie w Sopocie mieszkał Seweryn Krajewski, tak więc w Non Stopie występowały Czerwone Gitary. Wg opowieści mojej matki, nosiła ona po kryjomu Krajewskiemu gitarę na koncerty, bo rodzice nie akceptowali jego „dziwactw” i chcieli, aby grał na skrzypcach.
Za wikipedią:
W pewnym okresie klub określano jako „salon” taneczny lub który prowadzi „podwieczorki taneczne”. De facto to była jedna z pierwszych dyskotek w Polsce. W 1967 organizację przejęło Polskie Stowarzyszenie Jazzowe.”

WSTĘP WOLNY

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot