Jassno – Jazz Kosmosu // drugie urodziny zespołu

13 marca, 21.00

Nasz pierwszy koncert przed publicznością zagraliśmy w lutym 2018 roku w Teatr BOTO
W związku z tym serdecznie zapraszamy na 2 urodziny JASSNO również do Teatru BOTO : )
Wszystkich ludzi otwartych na nowe pasmo przenoszenia dźwięku i wizji zapraszamy na Jazz Kosmosu!
………………………
JASSNO to nowatorski projekt muzyczny wykorzystujący terapeutyczną moc gongów i mis dźwiękowych oraz swobodna przestrzeń nieskrepowanej, instrumentalnej improwizacji wspartej nowoczesną technologią gitarowych efektów połączoną z wizualizacją kosmosu.

Połączenie pierwotnego z nowoczesnym, harmonijnego z nieokrzesanym oraz ambientowego z niepowtarzalnym wprowadza muzyków i publiczność w sferę wzajemnej, emocjonalnej wymiany, a każde takie wspólne, kosmiczne spotkanie inspirowane jest wyjątkowością miejsca i czasu.

Wiadomo też, że dźwięk może ukoić i uleczyć. Strojąc odpowiednio instrument można go świadomie wykorzystać do interakcji z żywymi organizmami. Wtedy każda substancja znajdująca się pod wpływem określonych fal dźwiękowych zaczyna wibrować zgodnie z ich częstotliwościami.
Częstotliwości chińskich gongów i nepalskich mis dźwiękowych emitowane w odpowiedni sposób wchodzą w rezonans z komórkami ciała, przywracając w nich harmonię.
Częstotliwość 432 Hz jest pierwotna i naturalna, stąd też nazywa się ją również częstotliwością kosmiczną i dźwiękiem harmonizującym.
Wszystkie naturalne dźwięki występujące w przyrodzie, np.: szum drzew, brzęczenie owadów czy szum płynącej wody są dźwiękami o tej częstotliwości. Tak brzmi i wibruje przyroda.

„To właśnie w ten sposób strojone są nasze instrumenty i dzięki temu przynosimy zupełnie nowe wymiary i kojące częstotliwości do muzyki improwizowanej” – bo JASSNO gra Jazz Kosmosu.

Tomek Leś – gitarzysta, kompozytor, producent. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Profesjonalny muzyk od ponad 15 lat. Współzałożyciel zespołów: 100nka, Japoto, Wszystko Dla Szpanu, 1724 trio. Grał i nagrywał m.in. z takimi artystami, jak: Tomasz Stańko, Olga Szwajgier, Mikołaj Trzaska, Antoni Ziut Gralak, Mateusz Pospieszalski, Bronisław Duży, Robert Brylewski, Krzysztof Zalewski, Kaliber 44, Abradab, Herb Robertson (USA), Joe Fonda (USA), Viktor Toth (HU).

Mr Kiewicz – muzyk samouk, didżej i terapeuta, który od wielu lat zajmuje się masażami dźwiękiem metodą Petera Hessa i muzykoterapią. Przez ten czas wielokrotnie organizował i grał koncerty relaksacyjne w całej Polsce. W czasie koncertów wykorzystuje wyłącznie specjalnie dobrane i zharmonizowane, ręcznie kute chińskie gongi i nepalskie misy dźwiękowe, dopuszczone do terapii dźwiękiem.

https://www.facebook.com/jassno.band

Bilety: 30 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot