Box Anima 

18 marca, 20.00

Box Anima to krakowskie trio akustyczne, przekazujące swoją muzyką potężną dawkę surowych emocji. Największą przyjemność czerpią z eksperymentowania z możliwościami swojego instrumentarium. Od niezwykle charyzmatycznego głosu i niepokornej wiolonczeli (Natalia Orkisz), przez frenetyczną gitarę (Tomek Idziak) po nieoczekiwanie potężny cajon (Wiktor Machowski) w ich muzyce słychać inspiracje prog-rockiem, folkiem, art-rockiem, trip-hopem i progresywnym metalem spod znaku Toola.
Teksty Orkisz są poetyckie, ale bezkompromisowe. Każda z piosenek przynosi ze sobą swoją własną dramaturgię i niepokój, wprowadza słuchacza w swoją wrażliwość.

Założony w 2015 roku zespół zadebiutował krótkim rozbłyskiem w postaci kilku singli, wygranej na festiwalu Grzegorza Ciechowskiego i występie m.in. na Slot Art Festiwalu. W latach 2017-18 musieli zawiesić działalność, by po powrocie w przeciągu 3 miesięcy zdobyć nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki i zwyciężyć Festiwal Synestezje, występując m.in. na scenie krakowskiego klubu Studio jako suport zespołu KULT, przed ponad tysięczną publicznością. 22. lutego 2020 ukaże się ich debiutancka EPka „Niepokój”, promowana dwutygodniową, wiosenną trasą po Polsce.
Koncert w Teatrze BOTO jest częścią tej trasy.

https://www.facebook.com/boxanima/
https://open.spotify.com/artist/0OTpPWZ824zMRjspEIe6qA

Bilety: 30 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot