LATO w BOTO: The Q

1 lipca, 20:00

LATO w BOTO to cykl koncertów, które będą się odbywać w ogródku Teatru BOTO przez całe wakacje.

Pierwszy koncert zagra zespół The Q.

Q to konstelacja utworzona wokół jednego z liderów trójmiejskiej sceny – Macieja Łyszkiewicza.
Zespół powstał w lutym 2018 roku, a od 2019 roku pracuje nad całkowicie autorskim, premierowym materiałem. Na płycie The Q zagra m.in. Krzysztof Puma Piasecki, a śpiewają Aga Brenzak, Kasia Piasecka, Ziela i Wojciech Myrczek. Maciej Łyszkiewicz zebrał gdyńskich muzyków, nie związanych wcześniej z jego projektami No Limits, Łyczacza, czy Leszcze. W The Q na basie gra Maciej Warda (od wielu lat w gdyńskim zespole Farba), a na perkusji Sławek Dumański (John Leysner Group). To podstawowy skład zespołu, który zaprasza do współpracy innych muzyków, a tymi muzykami na koncercie w Teatrze BOTO będą Darek Herbasz (saksofon) i Aga Brenzak .

Aga Brenzak to wokalistka, aktorka scen muzycznych, nauczycielka śpiewu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku (wokalistyka jazzowa) oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D.Baduszkowej w Gdyni. Wokalistka projektu Tribute To Justin Timberlake. W roku 2019 wystąpiła wraz z zespołem Skaldowie na gali rozdania Fryderyków, wspierała wokalnie Sopot Top of the Top Festiwal 2013 w Orkiestrze Tomasza Szymusia.

Muzyka The Q to spojrzenie w kierunku tego co najlepsze w muzyce rozrywkowej ubiegłych dekadach (Bruce Hornsby, Steely Dan, The Crusaders itp), ale przez pryzmat czasów obecnych
(Jamiroquai, Daft Punk, Robert Glasper itp.). Okazuje się, że takie połączenie jazzu, soulu i popu ujmuje słuchaczy – grono fanów zespołu cały czas rośnie, a zespół pracuje nad debiutancką płytą.

Skład:
Agnieszka Brenzak – wokal
Maciej Warda – bas
Sławek Dumański – perkusja
Maciej Łyszkiewicz – piano
Darek Herbasz – saksofon

1 lipca, godz. 20:00
ogródek Teatru BOTO

 

Regulamin:

– obowiązkowe maseczki lub przyłbice
– obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu
– wejście do BOTO jedynie głównymi drzwiami, a do ogródka drzwiami bocznymi z BOTO
– kazdy uczestnik musi złożyć oświadczenie, że według swojej najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym

Miejsca siedzące: 10 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot