PATRYK ZAKROCKI / HUBERT ZEMLER / SYLWIA GÓRA – koncert z czytaniem na żywo / w ogródku Teatru BOTO

1 sierpnia, 20:00

BOTO słucha jest to cykl spotkań poświęcony prozie, poezji, sztuce dźwiękowej oraz spotkaniu literatury, teatru i muzyki. Cykl trzech spotkań koncentruje się wokół prezentacji słuchowisk i prac dźwiękowych, interpretacji i czytaniu na żywo tekstów literackich oraz spotkaniach muzycznych i teatralnych.
 
trzy spotkania: 1, 8 i 15 sierpnia, godz. 20:00
 
Patryk Zakrocki i Hubert Zemler zdecydowali się połączyć swoje arsenały dźwiękowe we wspólnej walce o Wolne Tempa, Swobodę Leżenia, Zrównoważone Formy i Prawo do Swobodnej Zmiany Tonacji.
 
Patryk Zakrocki – muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa i z gitarzystą Marcinem Olakiem, na skrzypcach lub altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych i filmów fabularnych, animowanych, dokumentalnych, krótkometrażowych i niemych. Wśród tych ostatnich znalazły się etiudy studenckie Romana Polańskiego, filmy eksperymentalnie Themersonów i animacje lalkowe Władysława Starewicza.
 
Hubert Zemler – urodził się w 1980 roku w Warszawie. Perkusista, kompozytor i improwizator swobodnie przemieszczający się pomiędzy muzycznymi kategoriami.
Ceniony interpretator muzyki nowej, perkusista jazzowy, autor albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji.
 
Sylwia Góra – aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Prezeska Fundacji Teatru BOTO, z którą zrealizowała spektakle: Zielony mężczyzna; NORD-OST; Całoczerwone i Podróż do Buenos Aires w reż. Adama Nalepy; Wróżka z kranu w reż. Michała Derlatki oraz Sny w reż. Cezarego Ibera. W latach 1999-2001 aktorka Teatru Wierszalin w Supraślu. Pracowała m.in. w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu, w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, w Teatrze Nowym w Słupsku, w Teatrze na Plaży w Sopocie. W 2014 roku została laureatką Sopockiej Muzy w kategorii kultura i sztuka. Od roku 2011 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
 
 
Projekt realizowany ze środków Gminy Miasta Sopotu
 

wejście na każde spotkanie: 20 zł
karnet: 50 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot