BOTO post-pandemicznie: Klemensiewicz / Jopek

6 sierpnia, 21:00

Klemensiewicz/Jopek – duet powstał na początku 2020 roku. Muzycy tworzą swój autorski materiał oparty na muzyce improwizowanej. Inspiracje czerpią z muzyki impresjonistycznej oraz polskiej muzyki ludowej.
 
Jakub Klemensiewicz – saksofony
Ania Jopek – piano/synth
 
 
Ania Jopek– pianistka, kompozytorka i aranżerka. Absolwentka Szkół Muzycznych I i II stopnia w Gdańsku Wrzeszczu w klasie fortepianu. Obecnie studiuje kompozycję i aranżację jazzową na Akademii Muzycznej Gdańsku. Swoje umiejętności kształci pod okiem pedagogów takich jak: prof. zw. dr hab. Leszek Kułakowski oraz dr Sławomir Jaskułke. Inspiracje czerpie z muzyki improwizowanej, ludowej, oraz filmowej.
 
Jakub Klemensiewicz – Pochodzący z Jastarni improwizator, kompozytor, aranżer, klarnecista i saksofonista.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie studiował na Wydziale Jazzu i muzyki estradowej w klasie saksofonu jazzowego dr. Macieja Obary. Laureat XIX Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych z zespołem Nordwave (Nagroda dla najlepszego zespołu).
Od 2014 roku współpracuje z Fundacją Sedlaka, z którą współtworzy liczne koncerty i wydarzenia na terenie całej Polski. W 2015 roku został zaproszony do współpracy przez zespół 3-0-3 Tango Fusion z Argentyny. Dwa lata później odbył kolejną trasę po Polsce z tymże zespołem. W 2016 roku razem z Dominikiem Kisielem założył duet Kisiel/Klemensiewicz (laureaci Jazz Juniors 2019), grający autorską muzykę opartą na kolektywnej improwizacji. Przy współpracy z Fundacją ks. Włodzimierza Sedlaka, nagrali muzykę do filmu dokumentalnego opisującego projekt „Piaśnica – Kultura miejsca” oraz stworzyli koncert dialogowy na chór, organy i saksofon „Missa Pro Pace” na podstawie żarnowieckiego graduału z XIV wieku.
Od 2018 roku współpracuje z polskim raperem Łukaszem Rostkowskim L.U.C. Współtworzy projekty „Rebel Babel”, „Rebel Babel – 100 lat polskiej muzyki filmowej” oraz „Pilecki – Ucieczka do Wolności”.
****
Obowiązują następujące wytyczne:
– na górę może wejść jedynie 25 osób
– obowiązują maseczki lub przyłbice dla wszystkich osób na widowni
– przed wejściem na górę należy zdezynfekować ręce
– przed wejściem każdy z uczestników zostanie poproszony o złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczeni, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym

BILETY:
>>> 20 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot