JAŚMINA POLAK/ DOMINIKA KORZENIECKA – czytanie z muzyką na żywo / w ogródku Teatru BOTO

15 sierpnia, 20:00

BOTO słucha jest to cykl spotkań poświęcony prozie, poezji, sztuce dźwiękowej oraz spotkaniu literatury, teatru i muzyki. Cykl trzech spotkań koncentruje się wokół prezentacji słuchowisk i prac dźwiękowych, interpretacji i czytaniu na żywo tekstów literackich oraz spotkaniach muzycznych i teatralnych. 

trzy spotkania: 1, 8 i 15 sierpnia, godz. 20:00
więcej informacji: https://boto.art.pl/index.php/boto-slucha-poezja-proza-sound-art-sluchowiska/

Dominika Korzeniecka –
perkusistka. Od początku swojej twórczości związana z Ośrodkiem „Pogranicze – Sztuk, Kultur, Narodów” w Sejnach; współtwórczyni Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej, zespoły: Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Tania O, Pochwalone, Trys Saules, Haunted River. Muzyka na żywo w spektaklach Anny Smolar „ Aktorzy Żydowscy”, Teatr Żydowski w Warszawie; „Kopciuszek”, Teatr Stary w Krakowie, Darii Kopiec „M-2”, Teatr Nowy w Słupsku.

Jaśmina Polak – jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Już podczas studiów występowała w ważnych projektach reżyserów młodego pokolenia: Gwieździe śmierci Krzysztofa Garbaczewskiego, Zbrodni Eweliny Marciniak czy Powstaniu i W letni sierpniowy dzień Radosława Rychcika. W 2017 otrzymała nagrodę Talent Trójki w kategorii: „Teatr“ za niezwykłą osobowość oraz niekonwencjonalne i kreatywne podejście do teatru powstającego w żywym kontakcie z widownią. W 2018 roku dołączyła do zespołu Nowego Teatru. Po raz pierwszy u Krzysztofa Warlikowskiego zagrała w spektaklu Wyjeżdżamy.

Projekt realizowany ze środków Gminy Miasta Sopotu.

 

wejście na każde spotkanie: 20 zł
karnet: 50 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot