„Adiafora. Narkotyk dla mnie” | pokazy przedpremierowe

24 i 25 października, 19:00

„Adiafora. Narkotyk dla mnie” to wariacja na temat tekstu Kaia Hansena, który wystawiany wielokrotnie na scenach europejskich nie miał dotąd polskiej premiery. Siłą dramatu jest jego egzystencjalny i krytyczny wymiar. Pani domu, żona i matka staje się figurą całego pokolenia zanurzonego w „płynnej nowoczesności”, której nurt nieustannie przyspiesza; a jej historia to studium nadwrażliwości, niespełnienia i samotności.
 
“Wybrakowanym ludziom zawsze czegoś brakuje” – powtarza bohaterka. Co zrobić, jeśli metafizycznej tęsknoty nie można dłużej tłumić? Czym zapełnić pustkę, gdy pozór stał się naszym sposobem bycia w świecie? Jak sprostać rosnącym wymaganiom i pokonać lęk, który nieustannie narasta? Uzależnienie bohaterki to metafora przymusu, któremu w różnym stopniu podlega każdy z nas.
 
Monolog podzielony jest na trzy głosy. Kobieta w żywym planie i dwie postaci w projekcjach, niczym ego, id i superego – materializują wewnętrzny konflikt bohaterki – rozszczepienie jej osobowości. Zakładniczka idealnego projektu samej siebie, zaprasza widzów do brutalnej wiwisekcji swojego życia i uzależnienia.
 
PS. Adiafora – (gr. ἀδιάφορα) rzeczy obojętne, moralnie ani dobre, ani złe. W etyce stoickiej życie i śmierć, zdrowie i choroba, młodość i starość należą do kategorii rzeczy obojętnych. Dobro i zło bowiem wynika zawsze z wewnętrznego wyboru i nie jest determinowane okolicznościami zewnętrznymi. Ideał moralny jest możliwy, szczęście jest możliwe i zależy tylko od ciebie…
 
 
Adaptacja tekstu i reżyseria: Magdalena Boć
Występuje: Magdalena Boć
Video: Filip Załuska
Tłumaczenie: Iwona Nowacka
Muzyka: Wojciech Urbański
Pokazy przedpremierowe: 24 i 25 października, godz. 19:00
Teatr BOTO, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B, Sopot
 
Projekt zrealizowany dzięki stypendium artystycznemu z Miasta Sopotu.
 
Regulamin:
– obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem na górę
– obowiązkowe maseczki lub przyłbice na widowni
– każdy uczestnik musi podpisać oświadczenie o nie byciu osobą zarażoną lub na kwarantannie

Bilety:
normalne: 30 zł
ulgowe: 25 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot