SKT 2020: Teatr Gry i Ludzie “Krawcowa”

29 listopada, 19:00

„Przez lata nauczyłem się, co w sukience jest najważniejsze:
kobieta, która ją zakłada” (I. Saint-Laurent)
Co można powiedzieć o sukience? Co sukienka może powiedzieć o kobiecie? Czy są wyjątkowe sukienki, tak jak kobiety mogą być wyjątkowe?

Historia zakładu krawieckiego oparta na autentycznych wydarzeniach to doskonały punkt wyjścia do rozważań o naturze i niezwykłej sile kobiet, ich kreatywności w czasach przemian społecznych, ich pomysłowości w poszukiwaniu wzorców i kreowaniu siebie.
Kobieta -krawcowa musiała cechować się niezwykłą siłą ducha, lotnym umysłem, otwartością na nowe i jednocześnie zrozumieniem potrzeb swojej klienteli, która z jednej strony potrzebowała ubioru na powtarzalne okazje i tradycyjne uroczystości, a z drugiej strony pałała chęcią wyróżnienia się w tłumie, zaznaczenia własnej osobowości i indywidualności. Jak pokazała historia, krawcowa była nie tylko rzemieślnikiem, kreatorem kolejnych ubiorów, była także powierniczką tajemnic i sekretów swoich klientek. Kanwę spektaklu stanowi prawdziwa historia zakładu krawieckiego, prowadzonego przez lata przez babcię jednej z aktorek.

TWÓRCY
tekst – Katarzyna Błaszczyńska
reżyseria/koncepcja sceniczna/obsada
Beata Zawiślak
Anna Kandziora
muzyka – Kamil Zawiślak
projekcje, plakat – Barbara Koźbiał

Spektakl będzie można oglądać pomiędzy 19:00 a północą w niedzielę, 30 listopada 2020. Niestety ze względu na sytuację okołocovidową spektakl nie będzie grany i transmitowany na żywo z Teatru BOTO – udostępnimy Państwu nagranie z premiery.

_______________
Prezentacja spektaklu w ramach IV Sopockich Konsekwencji Teatralnych.
Organizator: Teatr BOTO
Partner: Victus Apartamenty
Patroni medialni: Trojmiasto.pl, e-teatr.pl, Teatr dla Was, teatralny.pl
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Sopotu

Bilety: 4,99 zł

Bilety online - przejdź

Teatr i Baroteka BOTO

Teatr i Baroteka BOTO
ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
81-758 Sopot