BOTO czyta: Sybilla

16 maja, 20:00 (online)

W maju wracamy do Was z zupełnie nową energią!
Na dobry początek transmisja czytania z muzyką na żywo, która odbędzie się 16 maja o godzinie 20.00 na stronie Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy (https://www.between.org.pl/)

BOTO czyta: Sybilla

Szukamy połączeń pomiędzy słowem i dźwiękiem.
Mowa bywa częścią muzyki, podobnie jak muzyka ma wiele wspólnego z mową. Literatura wyzwala i otwiera przestrzenie interpretacyjne, a ludzki głos i muzyka budują „świat” dla tekstu, który pozwala wyjść poza stosowane i znane formy. To spotkanie na przecięciu teatru, muzyki i słuchowiska, wyzwala potencjał tkwiący w brzmieniu głosu, treści literatury i niewidzialnym dźwięku.

tekst: “Sybilla – pieśń nieustająca” autorstwa Adama Jarka z inspiracji „Sybilla” Para Lagerkvista
czyta: Sylwia Góra
muzyka: Irek i Mikołaj Wojtczakowie

“Sybilla, czyli opowieść o tej, co innym sens bytu odsłaniała, a sobie pomóc nie zdołała.”


Sylwia Góra Weber – aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Pracowała m.in. w Teatrze Wierszalin w Supraślu, Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Od 2010 roku związana z Fundacją Teatru BOTO, której jest współzałożycielką i prezeską. Od roku 2011 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Laureatka nagrody Miasta Sopotu
– Sopocka Muza 2014. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Sopotu.

Irek Wojtczak – saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako lider, sideman czy solista nagrał ponad czterdzieści albumów. Został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C.Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire.

Mikołaj Wojtczak – anglista, wokalista, performer i muzyk od kilku lat aktywnie zaangażowany w trójmiejską scene artystyczną. Uczestniczył i występował m.in w wydarzeniach tj. Sopocka Jesień DaDa, Wojtczak/Tymański, Szalsza and Rafalski play Radiohead, Żywa Środa Jam Session czy w muzycznych dialogach i improwizacjach organizowanych prz Teatr BOTO.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy.

fot. Jurek Bartkowski
#botoczyta #between.pomiedzy #wracamy